Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit ertett Billie Eilish az...

Mit ertett Billie Eilish az alatt hogy ez a dal ket oktavos es igy meg egy jo napon is nehez enekelni?

Figyelt kérdés

A When the party is over c. dalat adta elo eloben.


[link]



2021. júl. 7. 19:30
 1/2 anonim válasza:
100%

A zenében két egymást követő hang távolságát hangköznek nevezik, ilyen hangköz az oktáv is, amely nyolc hangnyi távolságot jelent.


Ennek a videónak az első 14 másodpercében láthatod, hogy ez pontosan mit jelent: a hangok egyesével lépkednek felfelé, az első és az utolsó hang távolsága nyolc, azaz egy oktáv: https://www.youtube.com/watch?v=H0ZNEJIdYWU


A "When the Party's Over" Billie által itt énekelt legmélyebb és legmagasabb hangja (ha jól számoltam), tizenhét hang távolságra van egymástól, azaz bőven két oktávra.


Az énekesek számára tud nehézséget okozni, hogy pontosan, tisztán eltalálják a hangokat, ha azok nagyon messze vannak egymástól, főleg, ha közben "regisztert váltanak", azaz egyszercsak máshogy kezdik el használni a hangszálaikat, ami szükséges ahhoz, hogy a legmagasabb vagy legmélyebb hangok kijöjjenek.


Adjuk hozzá ehhez, hogy korán készült a felvétel, amikor a hangszálak nincsenek bemelegítve, mindenki rekedtes egy kicsit, valamivel mélyebb is a hangunk, ráadásul Billie a maga jellegzetes, nagyon halk és visszaszorított hangján adott elő, amihez kevesebb levegőt használ, mintha hangosabban énekelne. Ez megnehezíti a dolgát, mert több levegővel könnyebb tisztán énekelni.

2021. júl. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom a valaszt

Nezegettem ilyen "vocal coach reacts" videokat, ott hallottam par kifejezest amit annyira nem tudok hova tenni

"Belting"

"Mixing"

"Falsetto" (amennyire tudom ez olyan mint a "head voice" csak levegos)

A magyar forditas kicsit osszezavar mert a magyar Wikipedia ugy irja le a "head voice" szot hogy "falzett" ami hasonlit a falsetto szora

2021. júl. 10. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!