Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ki (volt) a Nightwish legjobb...

Ki (volt) a Nightwish legjobb női énekese?

Figyelt kérdés

2021. júl. 13. 19:00
A kérdező szavazást indított:
Tarja Turunen
Anette Olzon
Floor Jansen
38 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első
2021. júl. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tarja, ő adta az egyediség, a banda védjegyét ami kitart szerintem máig. Tarja hangja adta meg a népszerűséget és ezzel egy új trendet indítottak el.

Szerintem máig nincs olyan énekesnő aki ilyen magasságokba jutott volna a metalszintéren és ehhez elég volt az énekteljesítménye.

Szóval szerintem egyértelmű.


Anette-val egy teljesen más Nightwish lett, amit nem mondanék rosszabbnak de igazából teljesen eltérő dalokat írt neki a frontember. A probléma az volt hogy nem tudta elénekelni Tarja zenéit élőben, a saját zenéi viszont elég jó színvonalúak voltak a Nightwish nevében. Szerintem egy befutott együttesnél jó opció volt egy kis változtatás, szóval szerintem nem nyúltak vele mellé.


Floor szerintem az After Forever-el, a Revamp-al, már bizonyított. Teljesen más jellegű énekes mint az első kettő. Saját bandáiban kvázi egy frontember volt, kivette a részét a dalszerzésből is szóval egészen más jellegű mint a felsorolt énekesek. Hangja élőben nagyon jó, az nem rajta múlik hogy romlott a színvonal. Tuomas-ban szerintem már nem sok inspiráció van.


Összességében Tarja, annak oka hogy szerintem nélküle a Nightwish sosem lett volna ismert. Hozzátéve hogy mind 3 énekes jól állta/állja a sarat bandában és nem igazán látok bármelyiknél kifogásolni valót, de szerintem nem biztos hogy egy Anette-el debütáló Nightwish sikerre vitte volna.(Floor meg jó hogy kipróbálta magát más együttesekben, iszonyat jó műveket hagyott maga után)

2021. júl. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt még azért hozzácsatolom:

https://www.youtube.com/watch?v=Cl3t3uzseUw

https://www.youtube.com/watch?v=ASCekqhfb8M

Azért hallatszik a különbség, mintha Floor magasabban énekelné kicsit amúgy szép teljesítmény, még mindkettőjük előtt hosszú karrier áll, abszolút nem kopott meg a hangú.

Tarja részemről itt jobb.

2021. júl. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tarja volt a legkarakteresebb,

de igazából mindhármukhoz tudok olyan számokat felsorolni, amik tökéletes Nightwish-daloknak mondhatók, és az adott énekesnő hangjával szólnak a legjobban.

2021. júl. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Toronymagasan Floor a legjobb.
2021. júl. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

Tarja a legjobb ehhez kétség sem férhet. Ő a Nightwish alap alkotóeleme. A boszorkány királynő aki nélkül nincs Nightwish.


Nálam Anette a második. A fekete tündér. Teljesen más a hangja. Igaz hogy Tarja számait nem tudta elénekelni és nagyban Toumas érdeme, hogy az ő hangjára is képes volt ilyen dalokat írni, de az Imaginaerium az ő albuma. Számomra annyira magasszínvonalú hogy ki tudom zárni a hibáit.


Floor a valkűr. Ének tudásban túltesz Anetten és Tarja számait is jól tudja előadni. A legsokoldalúbb, számomra mégis mindig is a 3. lesz a háromból. Az ének tudását maradéktalanul elismerem, de Tarja és Anette után kellett egy középutat találni. Így számomra óhatatlanul is egy kicsit kényszermegoldásnak tűnik. Talán ha közvetlen Tarja után lett volna, máshogy ítélem meg.

2021. júl. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
70%

Nekem Floor a legjobb, az ő hangjával szeretek hallgatni minden Nightwish számot.

Az igaz, hogy Tarjával vált népszerűvé a banda, és ő is igencsak tehetséges, viszont Anette véleményem szerint nem igazán illett bele.

2021. júl. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!