Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Egy PUNK stílussal ismerkedő...

Egy PUNK stílussal ismerkedő embernek milyen számokat ajánlanátok ?

Figyelt kérdés

Amiket hallottam filmekben pl azok általában tetszettek.

Ilyenek pl ezek :D


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


(Meg persze ez a gyöngyszem :

[link] 😂😂😂)


Ha tudnátok ilyen módon zenéket linkelni azt megköszönném!


21/L



2021. júl. 19. 01:39
 1/6 A kérdező kommentje:

Ezt elfelejtettem még belinkelni :D


[link]


:D


Szóval... bármikor amikor ilyen punkos zenét hallottam, mindid elkezdtem rázni a fejemet és mostmár szeretnék pár jó punk zenét is ismerni :)

Eddig inkább classic rock, hard rock körül mozogtam mindig is, de nekem tetszik ez a punk stílus is :)


Szóval köszi ha küldtök! 🤘😁🤘

2021. júl. 19. 01:49
 2/6 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%

Ha kezdő lennél, pop punkkal indítanék, de mivel kedveled a hard rockot, inkább időrendben haladnék a nagy klasszikustól a műfajmegújítókon át napjainkig.


Szóval dalok helyett inkább csak írd be a YouTube-ba, hogy Ramones, Sex Pistols, Dead Kennedys, Misfits, Clash, Exploited :)

2021. júl. 19. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok Green Day-t linkeltél, de ők már annyira nem punkok, vagyis az utóbbi időben már egyáltalán nem. Ezeket az albumokat csekkold tőlük:

1,039 Smoothed Out Slappy Hours

Kerplunk!

Dookie (ezen van a Basket Case is)

Insomniac

A Nimrodra már sok kritikát kaptak, hogy nem punk, a Warning-nál pedig még többet, az American Idiottól kezdve pedig már egyáltalán nem azok, sima rock felé kanyarodtak, utána meg inkább pop.


Amúgy pedig a kettes válaszoló nagyon szépen leírta.

Ajánlom a Spotify-t, mert ott indíthatsz punk rádiót (lényegében egy punk playlist), ajánl neked hasonló előadókat, összeállít neked listákat az adott banda számaiból stb. Nagyon megkönnyíti a dolgot.

2021. júl. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb, amit linkeltél inkább ilyen pop-punk, nincs velük baj, de ha inkább a punk gyökerei érdekelnek hallgass a második válaszoló ajánlására! ;)

Ja meg akkor már én is javaslok egy újgenerációsat. The Chats! Ausztrál srácok, iszonyat őszinte punk zenét tolnak :D

2021. júl. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
21%
Lol green day, ne már xD
2021. júl. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Hazai előadók közül PL:Alvin és a mókusok,HétköznaPICSAlódások,Auróra,Macskanadrág kb ez az ami kommersz.


Ha a valódi Punk érdekel akkor Spions (a botránykeltés volt a lételemük ergo nem antiszemiták csak szándékos provokálással próbáltak rávilágítani a zsidó kérdést illető tabukra ,az énekes maga is zsidó származású)CPg (Come on Punk group majd Coitus Punk group ,még véletlenűl sem Cigány Pusztító Gárda mint ahogy Kádár elvtársék próbálták befeketíteni őket ,sajnos sikerrel)Qss (személyes kedvencem) Tizedes meg a többiek (ők némiképp kakukktojások mivel hardcore punk-ot játszottak) ,és persze ott van még az ETA ,Kretens,C.A.F.B plusz még megemlíthető lenne a már említett Auróra ,és Macskanadrág (mindkettőnél csak az első album).


Ha jobban bele akarod ásni magad a témába kezdésnek tudom ajánlani a Partozán nevű youtube csatorna "Szennyhullám" c. dokumentum filmjét.

2021. aug. 9. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!