Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha egy zenei albumból eladnak...

Ha egy zenei albumból eladnak 100,000 darabot az Egyesült Államokban fizikai formában, 10 dolláros áron, akkor az mennyi bevételt hoz?

Figyelt kérdés

Nyílván ezt nem lenne nehéz kiszámolni, de nem ismerem az adókat, az átlag anyagköltséget, meg ilyeneket...

Valaki tudja nagyjából a választ?



2021. júl. 20. 18:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]

"So how in the world with all this money being spent, do labels turn a profit? Record companies will gross approximately $10.00 for every CD that is sold. If they are good at what they do, many of their artists will sell a million units which is $10 million. When everything mentioned is paid, the record label stands to make nearly $6 million on that artist, who by the way, owes them their $1 million advance! In this example, the artist would pocket approximately $300,000."


Ez alapján 10 milliós bevételből 6 millió a kiadóé, és 300 ezret kap meg tisztán az előadó a cikk állítása szerint.


Egy másik forrás:

[link]

"In the making of a CD here are the key players and the percentage of sales that they get, Artist (6.6%) Producer (2.2%) Songwriters (4.5%) Distributor (22%) Manufacturing (5%) Retailer (30%) Record label (30%)."

2021. júl. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi!

Én is kerestem hasonlót, de nem találtam...


Akkor gondolom 100,000 eladásnál az a realitás nagyjából, hogy 30 ezer dollárt kap az előadó.

Igaz?


Mégegyszer köszi amúgy, memt a pont!

2021. júl. 20. 18:58
 3/3 anonim ***** válasza:
1000 dollár
2021. júl. 21. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!