Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Velvet Underground befolyásá...

A Velvet Underground befolyását a zenetörténelemre miért szeretik sokan elfelejteni?

Figyelt kérdés

Majdnem akkora hatással voltak a könnyűzenére, mint a Beatles vagy a Led Zeppelin. Akkor miért szeretik őket elfelejteni?


Bezzeg a nulla zenei befolyással rendelkező Queen meg Bon Jovi nevét mindenki megjegyzi. De a VU nevét miért nem?



2021. júl. 24. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert már a nevükben is benne van hogy "underground".
2021. júl. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy valami hatással van valamire, még nem feltétlenül lesz ismert. Tudom, ez most akkora trauma volt neked, mint amikor megtudtad, hogy nem a Jézuska hozza az ajándékot, hanem apádék.
2021. júl. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem "szeretik sokan elfelejteni", hanem sokan simán csak nem ismerik őket. Persze, mindenki látta már a banános borítót, mint ahogy a Black Flag logót is mindenki látta, de attól még nem egy kifejezetten slágeres zenekar, így nem is annyira népszerűek, mint a Beatles, vagy a Zeppelin. Ez egyáltalán nem egyedi eset amúgy, sok az ilyen "a kedvenc zenekarod kedvenc zenekara" típusú előadó, akik sose jutottak mainstream szintre, viszont más zenészekre nagy hatást gyakoroltak. A kedvenc zenekarom, a Cardiacs is ilyen: olyan bandákra tettek nagy hatást, mint a Tool, Blur, meg a Napalm Death - melyek mind túlszárnyalták őket népszerűségben - de ők maguk sose lettek túl népszerűek; sőt, amikor a Blur előzenekara voltak egy turnéjukon, menet közben ki kellett szállniuk, annyira utálta őket az általuk nagyban inspirált zenekar közönsége. Van, hogy előadók olyan formában ihletnek másokat, ami a rajongóknak nem egyértelmű. Emlékszem, mikor Skrillex megosztott a Facebook-on egy Aphex Twin dalt azzal, hogy az a szám volt az egyik legnagyobb inspiráció számára, és a rajongói nem értették, az emberek fele azt kérdezte, hogy "where's the drop?".

Röviden: a pop-appeal és a művészi ihlet közt nincs közvetlen összefüggés, és emögött felesleges szándékos zenetörténelem-tagadást látni.


u.i.: a Queen nem a kedvenc bandáim egyike, de azért azt mondani, hogy nulla a zenei befolyásuk, némiképp erős. [link]

2021. júl. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Bezzeg a nulla zenei befolyással rendelkező Queen"

Ezért most nen fogok normális választ adni a kérdésedre.

2021. júl. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
King Crimson meg még a Velvetnél is nagyobb hatással volt, az sem ismert. Nem ezen múlik sosem.
2021. júl. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, nem vagyok Queen kedvelő, de azért nagy zenei befolyása volt, és objektíven jó zenéket csináltak (még én is szerettek pár zenét tőlük). Bon Jovi meg lehet nem volt nagy zenei befolyása de objektíven jó, és én is szerettem! Amúgy a Velvetre visszatérve azért, mert amúgy a maguk stílusokba, és idejükbe ismertek voltak, csak kereskedelmileg nem, és ezért nem ismerik őket annyira. De a rockerek közül azért sokan ismerik, a mást zenék hallgatok pedig nem sok rock bandát ismernek (és azért ismerik mostanság, mert akkor kereskedilmileg, meg abban az időben, stílusban voltak felkapottak). A mostani mainstreamek azért vannak felkapva, mert a mai stílusba jók.
2021. aug. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!