Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan kevertek Elektronikus...

Hogyan kevertek Elektronikus zenét?

Figyelt kérdés

Stílus :Under Deep House, techno, melodic techno.

FL STUDIO 11



2021. aug. 28. 08:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is, upgradeld a szoftvert mert már nagyon elavult, ez a verzió még amúgy is rosszul kezeli a plugin delay-t, egy-egy komolyabb plugin a sávokon és szanaszét csúszik minden.

Másrészt a keverés egy rohadt nehéz munka, külön szakma lényegében, kell hozzá némi fizika alaptudás, rengeteg gyakorlat és tapasztalat, egy olyan szoba ami keveréshez alkalmasan van kezelve akusztikailag, és főleg egy megbízható monitor hangfalpár.

Így, hogy fogalmam nincs milyen tudással rendelkezel, csak annyit tudok mondani, hogy válassz ki néhány zenét mintának, figyeld meg nagyon alaposan mi hogyan van megoldva és próbáld reprodukálni, próbálj inkább arra fókuszálni, hogy jól válogasd össze a hangokat, fülbemászó dallamokat írj, változatos legyen a zene felépítése, a keverés egyelőre legyen annyi, hogy a hangerő arányokat igyekezz jól be állítani.

Esetleg ha megmutatod néhány zenéd, úgy tudok további tanácsot adni.

2021. aug. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az egyessel. Mutass pár saját zenét és utána tudunk véleményt mondani.
2021. aug. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok este hétkor küldöm a YouTube linket
2021. aug. 28. 13:14
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Okés!
2021. aug. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Soundcloudon :


[link]

A hangok külön sávok an vannak nálam, azokra mit tegyek h szép legyen, stb....

2021. aug. 28. 18:28
 6/8 A kérdező kommentje:

"Test" néven van feltoltve,

Kérlek arra osszpontositsatok :)

2021. aug. 28. 18:31
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem indokolatlanul hosszú és monoton. A basszus és a kick mintha nem lettek volna jóba. 1:30-tól bejön ez a minta amit szerintem kicsit jobban le kéne tisztítani EQ-val. Nem tudom ez mennyire van masterelve, de többször peakelt. A szintezés sem a best. De alapjáraton hallgatható, nekem ezek szúrtak szemet. Szabad megkérdeznem, hogy mióta foglalkozol zenéléssel?
2021. aug. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ahogy gondoltam, a keverés a legkisebb probléma.

Nem az a baj, hogy nincs sz.rrá eq-zva a zene, a masterelés meg főleg lényegtelen, egyszerűen unalmas a kompozíció, nincs semmi konstrukciója, semmi érdekes történés, nincsenek váratlan forduladtok, nem megy a történet a-bol b-be, egyszerű 4/4 loopok 5 percen keresztül. Szóval ja, így megerősítem az első válaszom, ne a keverésre pazarold az időd, mert így még nincs értelme. Mármint, hiába van jól kikeverve egy kick-bass-lead reláció, ha a világon egy dj nem játssza le a zenét :) tanulgasd hogyan lehet változatosságot bele vinni a ritmusba, variáld meg a loopokat néha, egy kis ütem törés itt-ott, néha egy kis kiállás, próbálj automatizálni mindenféle dolgokat, effekteket, szintik paramétereit, ami csak eszedbe jut. Gyűjts olyan sampleket, preseteket amik alapból úgy szólnak, ahogy szeretnéd. Szóval először érd el azt a szintet, amit van miért keverni, az effekt plugineket pedig próbáld inkább kreatív célokra használni, tudatosan.

Pld. sok 90-es években készült techno/trance zene népszerű mai napig a klubokban, pedig tele vannak keverési hibával, szóval ilyen klubzenénél a kutyát nem érdekli, hogy itt-ott clippel a master, vagy -17,3db helyett -17,4db-n peakel a hihat amíg egyszerűen qrva jó a zene és megőrülnek rá az emberek.

2021. aug. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!