Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Csalásnak, vagy valamiféle...

Csalásnak, vagy valamiféle megvetett dolognak számít, ha a zongorán számomra kényelmesebb helyen játszom el a dalokat?

Figyelt kérdés

El lehet kezdeni szinte akármilyen root key-ből, de az eredeti dal sokszor elképesztően bonyolult és a saját dolgomat nehezítem meg azzal, ha telerakom fekete billentyűkkel a játékot, ezért amennyire lehet, igyekszem a könnyebben lefogható helyeken maradni.

Midi billentyűzetről van szó, így akárhová transzponálhatóak a hangok, és természetesen ugyanúgy szól, mintha a jó helyen játszanám el.

Valamint ritkán játszok mások által írt zenéket, de azért érdekelne hogy mennyire nevetséges dolog amit csinálok.



2021. szept. 8. 12:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez tök menő, hogy tudsz ilyet. :D
2021. szept. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
ha a saját örömödre játszogatsz, nincs ezzel baj, egyébként viszont igen, ez gyakorlatilag csalás és nagyon kezdő hatást kelt. kábé mintha felénekelnél egy dalt a saját hangfekvésedben, aztán gépi úton felnyomnád zámbójimmys magasságokba, vagy ahová jólesik. na meg egy igazi zongorán nem tudnál ilyesmit megcsinálni. amúgy meg nem olyan nehéz megtanulni a fekete billentyűk használatát.
2021. szept. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2# Olyan sokat nem játszom rajta, hogy fontos legyen szakszerűen csinálni, mert producer vagyok, így nem túl lényeges a hangszeres tudásom.

Nem is arról van szó, hogy ne tudnék eljátszani egy dalt az eredeti hangmagasságában, mert ha nagyon akarom, mondjuk az eredeti tempó felével előbb-utóbb sikerülhet, de nagyságrendekkel nehezebb.

A hasonlatod nem jó, mert a transzponálás nem utómunka, és transzponálni sem muszáj. Ha csak önmagában szól egy szál hangszer, akkor saját magához viszonyítod, így nincs olyan, hogy jó, vagy rossz hangmagasság. Főleg emiatt tettem fel a kérdést.

Ugyanez fordítva is igaz: Egy tök könnyen feljátszható akkordmenetet is el lehet játszani sokkal rosszabb helyen, megnehezítve a saját dolgod.

2021. szept. 9. 13:12
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
a hasonlatom nem tökéletes, ettől még csalás és nagyon amatőr hatást kelt. egy igazi hangszeren nem tudod megcsinálni.
2021. szept. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igazi hangszeren is játszhatom ott, ahol akarom. Önmagában semmit sem befolyásol, csak ha van mellé egyéb hangszerelés + énekes.
2021. szept. 9. 14:23
 6/9 Mojjo ***** válasza:
100%

Magyarán transzponálsz. Természetesen egy igazi (bármit is jelentsen ez) hangszeren is meg lehet ezt csinálni, és nem is az ördögtől való. Ha neked így esik jól, akkor így esik jól. Nagyközönségnek illik az eredeti hangnemben lejátszani a darabokat, de egyébként a zene az örömünket szolgálja, és nem azt, hogy feldugjunk egy hatalmas karót a saját hátsónkba.

Amúgy root key? Most komolyan? :D Nemár...

2021. szept. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6# Köszi a választ. Akkor ez inkább morális kérdés. Nem vagyok zenész és a zeneelmélet sem lett belém sulykolva, szóval akkor nekem minden szabad :D


ui: Sorry, fogalmam sincs hogy nevezzük a root key-t magyarul. :)

2021. szept. 9. 16:48
 8/9 anonim ***** válasza:

"Igazi hangszeren is játszhatom ott, ahol akarom."

de nem két gomb megnyomásával. kicsit is összetettebb dallamot tetszőleges hangnemben eljátszani elég komoly mentális feladat.

2021. szept. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Mojjo ***** válasza:
100%
@8: Fog egy kottafüzetet, meg egy ceruzát, meg persze az eredeti kottát és pikk-pakk megvan vele, nem nagy dolog. Nem kell fejben, játék közben transzponálgatni.
2021. szept. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!