Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mire kell figyelni akkor ha...

Mire kell figyelni akkor ha jó rock/metal műfajról szóló dalszöveget próbálok?

Figyelt kérdés

Eddig bár csak 4 dalszöveget írtam, de gondoltam megpróbálok olyat ami 80-as éveket idézően gagyi módon a rock és metal zene szeretetéről szól, azonban nehezebb mint gondoltam, mivel a legtöbb esetben egyszerűen vér ciki a végeredmény. (vagy már megírták ugyanazt amit akartam, pl.: Pokolgép, Új Biblia)

A kérdésem az lenne hogy szerintetek mi a titka annak hogy meglehessen idézni a szerethetően gagyi retro hangulatot?

Én arra gondoltam hogy a szokásos.: Rock az élet, tűz, láng, sátán elég ehhez, de sajnos pont ezektől éreztem gáznak az egészet.



2021. szept. 25. 04:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Először döntsd el milyen téma érdekel és az alapján válassz alműfajt.

Ha a heavy metal megállna ebben a pár primitív témában mára eltűnt volna a süllyesztőbe, szerencsére nem így történt.

Nagy titok nincs benne, hitelesen kell tudni átadni és azt ami "belülről" jön, máskülönben értelmét veszti az egész.

2021. szept. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2021. szept. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az általad megjelölt szavakból összetákolva.Lehet,hogy ez is gáz.De hát eleve a "gagyi hangulat" volt a cél:


Én vagyok a Rock.

Én vagyok az élet.

A tűz az benned is ég.

Csak érezd.


Add át a lelked!

Engedd,hogy a lángok

közt lakozó sátán elemésszen téged..

2021. szept. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én úgy értettem ahogy a harmadik és második írja, egy sima dal, ami a 80-as éveket megidézve rock/metal zenéről szól, olyan módon mint a: (hazai példák) Rock Katonái, Gép Induló, Rock Város, Metálmánia, Én vagyok a rock.

A már meglevő szövegeim pedig bár nem eredeti, de különböző témákat dolgoz fel, azonban szeretem a 80-as évek rock és metal zenéit, és azokban az időkben sok rock zenéről szóló szöveg született, azt hittem gyerek játék lesz egy ilyet megírni, de nehezebb mint gondoltam. (főleg hogy direkt retro hangulatúra szeretném)

2021. szept. 29. 00:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!