Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szeretnék egy dalt készíteni,...

Szeretnék egy dalt készíteni, de nem igazán értek hozzá, milyen eszközök/programok kellenek?

Figyelt kérdés

Mielőtt írnátok, hogy "jajj, megint egy álmodozó tini, aki azthiszi olyan egyszerű csak a semmiből csinálni egy jó zenét..."

Igen tudom, hogy nem egyszerű de nem is várok el magamtól elsőre sláger gyanús dalocskát. Szimplán csak szeretném kipróbálni mert mindig is imádtam a zenéket, imádok énekelni (középkategóriába sorolnám az énekhangom, még fejlesztem) és dalszövegeim is vannak. Gitározni is tudok. Szóval ha van valaki, aki jobban ért a dalszerzéshez mint én, lenne szíves leírni ennek a menetét? A legegyszerűbb menetét ha van ilyen, és ne egy profi szintűet. Köszönöm szépen! ❤



2021. okt. 10. 13:24
 1/6 anonim ***** válasza:

elsősorban kelleni fog egy külső hangkártya, amit rákötsz a gépedre. Ezen keresztül használhatod a mikrofont amivel felveheted az éneket és a gitárt, vagy ha elektromos gitárod van akkor közvetlenül ebbe lehet beleszúrni a gitárt.

A másik ami kell pedig a DAW (digital audio workstation) az egy program amiben kezeled a felvételt meg ebben tudod összarakni a számokat.

Ebből ez egyik legjobb a Reaper, ami 60 euró, de igazából az ingyenes próbaidő soha nem jár le, szóval nem kell érte fizetni.


Itt egy példa:

[link]

A focusrite az egy elég jó cucc, tök jó minőségbe fel lehet vele venni mindent (ez konkrétan egy csomag amiben van mikrofon, füles és DAW is)


Kezdésnek viszont egy ilyen szett is megfelelne: [link]


Valójában elég letöltened egy DAW-ot és a jelenlegi mikrofonoddal is felveheted a gitárt meg az éneket - de ez esetleg arra jó, hogy feljátsz egy ötletet. A linkelt hangkártyákkal és mikrofonokkal viszont egész profi dolgokat is össze lehet hozni. Youtubon találhatsz egy csomó példát ezekre.

2021. okt. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget ❤
2021. dec. 6. 20:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy már nem aktuális, de én a két linkelt szett közül, mindkét hangkártyát birtokoltam, és a Scarlettet vedd, mert a Behringer használhatatlan, abból csak audiomixert vagy drágább kártyát érdemes venni.
2022. márc. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem is meg van mind a kettő, ezért javasoltam őket, és messziről sem használhatatlan a behringer. Zenei ötletek, demók felvételére tökéletesen megfelel.
2022. márc. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
sima gitárt, torzítás és effektek nélkül nem tudta kezelni, én nem ajánlom maximum podcastra.
2022. márc. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

lehet nem jó drivert szedtél le? Ha jól emlékszem egy régebbi drivert kellett leszedni, hogy rendesen működjön win10-en.


Nekem torzítva és effekt nélkül is jól működött, erre youtube-on is találhatsz példákat.

2022. márc. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!