Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nem engednek el a szüleim...

Nem engednek el a szüleim zenét tanulni?

Figyelt kérdés
Közel nyolc éve zongorázom és az utóbbi években eléggé megerősödött a zene iránt az érdeklődésem. Már kívülről fújom az egész zenetörténelmet és naponta 2-3 órát is zongorázok. Mikor eljött a középiskola választásának az ideje akkor gondolkodtam konzervatóriumon de szüleim nem nagyon díjazták mondván ebből nem fogok tudni megélni.. Elmentem tehát egy sima gimibe a társaság nagyon jó viszont nagyon unatkozom az órákon a magyaron és törin kívül semmi nem érdekel és csak szenvedés az egész.. Próbáltam apával beszélni de az ötlet hogy átmenjek konziba hát nem díjazta azt sem xd. Amiket játszom most: Chopin g moll ballada, Liszt liebestraum, 2 db Chopin nocturne stb stb. Le alapvizsgáztam tavaly a zenesuliba de még mindig járok. Valami ötlet esetleg hogy hogyan vegyem rá szüleimet erre? Vagy tényleg nem lehetne belőle megélni?

2021. okt. 13. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha többször is, komolyan leálltál velük erről beszélni, és nem engednek, akkor szerintem sajnos túl makacsok. Az ilyennel nem lehet sokat csinálni.


Tartsd meg az érdeklődésedet, estleg keress valami komolyabb kurzust. Középiskolában elkezdesz önállósodni, aztán majd az egyetembe úgy se tudnak beleszólni.


Nem értek a zenei karrierekhez, biztos nem egy divatszakma mint az pl az IT ahol már kezdőfizetésekről is tündérmeséket mondanak, de biztos találsz belőle valamilyen megélhetést.

2021. okt. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom, hogy továbbra is gyakorolj, képezd magad otthon, aztán 18 után már úgysem szólhatnak bele, akkor vágj bele a zeneiskolába.
2021. okt. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is ritka, hogy valaki ennyire szeresse, téged erre teremtettek, és ne hagyd, hogy eltérítsenek az utadról.
2021. okt. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 asdparade ***** válasza:
100%

Szerintem semmi képpen ne hagyd abba, ha neked ezt szeretnéd. Azt javaslom mindenképpen menj el középiskolai/egyetemi tanárok kurzusára. Persze attól is függ hol laksz, nyilván egy nagyobb városban több lehetőséged van.

Mellesleg nem feltétele a konzi az egyetemi jelentkezésnek, szóval gimiből is felvételizhetsz, ha eleget gyakorolsz/megfelelő felkészítést kapsz. (Én is így csináltam btw)

Sok sikert és kitartást!

2021. okt. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Csakugyan nehez a zeneszeknek, de ugy latom te zenere szulettel, mindenkeppen folytasd. Egy eros gimnazium sem rossz, kesobb meg jol johet, az eretsegi utan pedig meg mindig lehetsz zenesz ha nem sikerul ravenni a szuleidet az iskola valtasra. Semmikeppen ne add fel! Sok sikert!
2021. nov. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!