Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi együttesekről és mi a kedvenc lemezetek tőlük?

Figyelt kérdés

The Doors, The Beatles, Beatrice, LGT, Pink Floyd, The Beach Boys, Depeche Mode, Illés együttes, King Crimson.

Írd le mindegyik együttesről a véleményedet, és írd le a kedvenc lemezeteket tőlük!



2021. okt. 17. 15:37
 1/6 A kérdező kommentje:

Az én véleményem szerint a Beatrice és az LGT kivételével mindegyik jó (bár a Beach Boys nem annyira)

Kedvenc lemezeim tőlük:

* Doors - Strange Days

* Beatles - Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band

* Pink Floyd - Animals

* Beach Boys - Pet Sounds

* Depeche Mode - Violator

* Illés - Add a kezed

* King Crimson - In the Court of Crimson King

2021. okt. 17. 15:41
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A King Crimsont nem ismerem.A többit igen.De albumcímeket azt nem.Viszont az általam ismertektől mindegyikétől hallottam olyan dalt ami tetszik.
2021. okt. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Doors - The Doors, L.A. Woman

Beatles - Help!

Pink Floyd - The Wall

Depeche Mode - Violator, Music for the Masses


Ezt a négy csapatot gyakran hallgatom, a többi előadótól is vannak számok, amiket szeretek, de nem jellemző, hogy hallgatnám őket.

2021. okt. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Mansour ***** válasza:
96%
Kicsit furcsa nekem ezeket a neveket egyben látni, annyira más világot képvisel egyikük-másikuk. De holnap, ha lesz egy kis időm, szívesen írok róluk.
2021. okt. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Mansour ***** válasza:
100%

King Crimson - A Yes mellett a kedvenc együttesem. Nem is tudom szavakkal leírni, hogy ennek a két együttesnek a zenéje mit adott nekem. A King Crimsontól nem is tudok kedvenc lemezt megnevezni, olyan sok brutál jó lemezük van!

The Doors - Tizenéves korban nagy kedvencem volt, teljesen odavoltam Jim Morrison személyiségéért, előadásmódjáért, dalszövegeiért. Ez a rajongás már elmúlt, de a zenéjüket még mindig szeretem. Egyedi hangzás, korát messze meghaladó, sőt kortalan zene. Nehéz választani, de talán a Morrison Hotel a kedvenc lemezem.

The Beatles - Szeretem, de nem vagyok nagyon oda értük. Igazából a Revolvertől kezd érdekes lenni a zenéjük, bár előtte is volt egy-két jó számuk. A pszichedelikus korszakban nagyban hozzájárultak a zenei kísérletezéshez, a kreativitás elszabadulásához, amiből aztán később kialakult a progresszív rock. Vannak jó számaik, de vannak kínosan gyengék is. A kedvenc lemezem talán az Abbey Road.

Pink Floyd - Az egyik legnagyobb együttesnek tartom. A pszichedelia, a space rock, a progresszív rock úttörői. A Roger Waters nélküli Pink Floyd szerintem már nem az igazi, bár csináltak még értékelhető zenéket, de már össze sem lehet hasonlítani a nagy korszakkal. De Roger Waterst szólóban sem szeretem. Kedvenc lemezem a Dark Side of the Moon és a Wish You Were Here, de közvetlenül ott van ezek mögött a Meddle és az Animals is.

Depeche Mode - Tizenéves korom egyik kedvence (még a Doors előtt), aztán eltávolodtam tőlük egy időre, majd felnőtt fejjel újra felfedeztem, már egy mélyebb zenei látásmóddal. Egyedi hangzású, de kissé nyomasztó hangulatú zene. Nem tudok kiemelni egy kedvencet, de amit a legtöbbször hallgatok, az a Violator.

Beach Boys - Sokáig nem foglalkoztam velük, mert bugyuta slágerzenének tartottam. De aztán annyi helyen olvastam, hogy a Pet Sounds milyen jó, hogy rászántam magam és meghallgattam, és még az azt követő néhány lemezüket is. Kicsit enyhült az elítélő véleményem, de azért olyan nagyon nem fogott meg.

Illés, LGT - Ezeket sosem szerettem, a 70-es évekbeli magyar zenéből igazából csak az Omega space-rockos dolgai tetszenek valamennyire, és a Bergendy néhány száma.

Beatrice - A P.Mobillal és a Hobóval együtt tisztelem, mint a Kádár-korszak rendszerkritikus együtteseit, de zeneileg nem nagyon tudok mit kezdeni vele. A három közül inkább csak Hobót hallgattam rendszeresebben.

2021. okt. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ha már ide kattintottam írhatnék is egy választ, de én ugyan nem hallgatom az általad felsorolt bandáknak a nagy részét.


Doorstól az utóbbi időkben lett pár kedvencem kb 5 darab.

Beatles, Beatrice-t egyáltalán nem is szeretem.

LGT-től is 2 szám van, 2 külön albumról :D

Pink Floydtól már ugyan többet szeretek, de azok sem egy albumon vannak, ezért nem is tudnék így erre rendesen válaszolni. :D

Beach Boys (1 szám ami jópofa), Depeche Mode (ki nem állhatom xD), Illés, King Crimson ezektől megintcsak nincs kedvenc szám sem.


Én inkább ezt a "keményebb" vonalat szerettem mindig is, mint pl Led Zeppelin, Black Sabbath, Deep Purple, Jimi Hendrix, ha már régi együttesek.


Nekem ez a Queen, Rolling Stones, Beatles irányzatok túl nyálas és vérszegény.


Nálam Hendrix, Janis Joplin, Frank Zappa ahol elindul a zene. (Ja és kb Guns n Rosesnál ér véget :D együttes szinten már nem tudnék tehetségben/minőségben hasonlót említeni, max csak előadóktól 1-1 dalt)

Akiket írtál ezért sem hallgatom őket.


De ha rangsorolni kellene őket, akkor a Pink Floyd és a The Doors lenne az első két helyen számomra.

De szerintem tehetségben/minőségben is odaverik a többieket :D

2022. aug. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!