Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Bizonyos jó hangú előadók...

Bizonyos jó hangú előadók miért playbackeznek?

Figyelt kérdés

Zámbó Jimmy a 4,5 oktávjával valószínűleg egyszer énekelte fel a dalokat a kazettára és onnantól kezdve arra tátongott az összes tv műsorban és koncertjén, még a Papp Lászlóban is.


Ezzel szemben Chester Bennington mindig énekelt, hallatszott is hogy néha hamis, de egyáltalán nem zavart, mert a koncerten tudtam, hogy tényleg énekel. Ráadásul ő sokkal nehezebb műfajban énekelt, mégis a 18 éves karrierje során alig romlott a hangja, pedig sokszor tényleg a lelkét is kiénekelte a perces kiáltásaival.


Az egyik kérdésem, hogy egyes előadók miért döntenek a playback mellett, akkor is ha jó hangjuk van,

A másik pedig, hogy miért vevők az emberek arra, hogy átverik őket, miért nem követelik a valódi produkciót.



2021. okt. 23. 03:15
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nem sok magyar énekesnek van valójában jó hangja.
2021. okt. 23. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Ha úgy veszed, nem azért mész el, mert jól énekelnek, hanem, mert showt csinálnak, amit élvezel. Plusz élvezetesebb, ha nem azt hallgatod, hogy liheg a mikrofonba valaki. Mondjuk úgy, hogy az előadóművész részét nézed élőben, a hangját, meg a zenéje tartalmát meg meghallgathatod otthon.

Jó példa a BMTH, akiknek imádom a zenéjét, de a koncerten azért, na... :D Ha akkor hallom először biztos kiakadok, hogy nem olyan nagy durranás az ének.


R.I.P. Chester ♥

2021. okt. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tv műsorokban általában playback van..a zenészek sem élőben játszanak sok esetben.

A jóhangú előadók, koncerten akkor szoktak playbackelni, ha gond van. Fáradtak, meg vannak fázva. De sokszor akkorsem full playback végig. Plusz, sokszor a háttér vokál playback..és emiatt sokan azt hiszik, hogy az énekes playbackel. Plusz, manapság nem is nagyon van erre szükség. Vannak már olyan profi cuccok, technikák, amivel élőben is lehet segíteni az énekes hangját.

2021. okt. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Te voltál Linkin Park koncerten? Szerencsés.. egy beszámolót kérhetünk? :D

R.I.P legend. <3

2021. okt. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
szerencsére voltam, felejthetetlen élmény :)
2021. okt. 24. 15:17
 6/8 anonim ***** válasza:

Azt elhiszem.. sajnos én kb. 1 éve ismertem meg a bandát, akkor persze Chester már nem élt. A banda persze még így is nagy hatással volt rám. Rengetegszer megsirattam. :c

Minden álmom lenne egy koncert.

2021. okt. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

mindig a minőség kell, szal a jó előadó is belekényszerítheti magát, hogy jókat mondjanak róla. tudom, manapság azt mondja a kiadó h autotune kell h eladható legyen, mert nem fontos h teljesen képzett hang legyen a produkcióban.

Chester előtt meg le a kalappal, annak ellenére, h érezte, túlnyomja a screameket és bizony az problémás lesz. emiatt műtötték a hangszálait és kérték az orvosok, hogy mérsékelje az éneklést.

utoljára ilyen átszellemülést Siklósi Örsnél hallottam magyarok közül és szomorú, hogy ő sincs már köztünk :(

2021. okt. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sokszor a pénz is számít. Voltak olyan rendezvények, amik valószínűleg azért fizettek, hogy megjelenjen ott pl Zámbó Jimmy és benne is volt a szerződésben, hogy x perc félplayback vagy playback koncert. Biztos volt az a pénz, amiért élőben előadta volna, de azt nem mindenki fizette ki azért. Az átlag közönségének meg lehet, hogy fel sem tűnt. Amíg egy rendes zenekarnak azért más a közönsége és jobban igényük van rá, hogy élő legyen, pl a közönség énekeltetős részekben sokszor lebuknak a playbackelők. A tv műsorokban valamivel elfogadhatóbb, mivel ott sokszor nincs megfelelő technika és idő sem arra, hogy beálljon egy zenekar és minden hangszer megfelelően szóljon. Főleg ha élő adasban megy valami és nem lehet újra felvenni, akkor nem kockáztatnak. Még olyanok is playbackeltek pl a Szerencseszombatban, akik a rádióban nyilatkozták korábban, hogy nem bírják a playbackelő zenészeket és ők nem szoktak.
2021. nov. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!