Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ez Objektíven jó szöveg?

Ez Objektíven jó szöveg?

Figyelt kérdés

18/F vagyok. Rappelni szeretnék és írtam is egy szöveget, amít gyakorlok. Úgy érzem jól megy és kaptam már spanoktól sok pozitív visszajelzést, de olyan ember véleménye is érdekel aki kicsit jobban ért hozzá. Gondolom van még mit csiszolni, és nyitott vagyok egy építő jellegű kritikára! Sajnos a szöveg eléggé hosszú és így nem akarom az egészet leírni, elektronikusan nincs elmentve sehol. Leírom csak a refrént, aminek a tartalma rám tartozik azon kívül pedig azon embertípusoknak szánt oltásokat tartalmazza amiket gyűlölök.



Én egy angyal vagyok


Ezért nincsen szívemben harag


A gyűlölet távozik belőlem


És a békesség itt marad


Nem kívánom én a másét


mert örülök a sajátomnak


Szerintem mindent egy társért


És jót teszek a családomnak


Glória a fejem felett


A szárnyaimon pihenek


Örülök hogyha jó neked


És nem irigylem a sikeredet


A rap ad nekem ihletett


Nem érdekel aki kinevet


Nem fognak engem elnyomni


Akkor sem ha még fizetnek


Gyúnyolódtak rajtam sokat


És mindig csak nevetettek


De ez nem tört meg engem


Úgyhogy nyújtsátok a kezetek


Napról-napra élek és napról-napra fázok


Nem csak másoké tesóm az én hibám is vágom


A házat lángba borítanom hatalmas nagy kár volt


Mert régen apám mindig agyonvert


Most meg a bíróság vádol


De helytállok én úgy is


Nem csak a sitten hanem bárhol


Egyszer anyám, egyszer apám


Volt tőlem mindig távol


Gyermekkoromban ezért


Nem volt napsütés csak zápor


Állandóan basztattak engem


És senki sem párolt


A szobám mennyezetére


Egy kötelet kötöttem


Az ördög volt alattam


És az istenem fölöttem


Viszont kitörtem a ketrecből


És letéptem a láncokat


Akinek ez nem tettszik


Az bekaphatja a kárómat


Nem vagyok milliomos


Nincsenek drága ruháim


Nincsenek követőim és


Nincsenek árva kurváim


Helyette van millió hibám


De még is nagy a szívem


Puszilom a barátaim


És nem számít a bőrszínem



2021. okt. 26. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktam szövegeket írni (próbáltam, de rájöttem, hogy nem megy), de azért leírom amit gondolok, hátha hasznos lesz


Szerintem tipikus gyakori kérdések rap, az átlagnál picit jobb, de nekem elég semmilyen, de biztos lesz, akiknek tetszik


Személy szerint nekem a téma túl semmilyen, pozitív, hogy vannak benne "költői képek", de azok is eléggé basicek, sekélyesek.


+ a rímelésről, nekem ennyi soron keresztül a szimpla abab rímelés nagyon monoton, picit valami váltás, vagy valami feldobhatná - bár ha ez csak egy refrén (ahogy írtad), akkor elfogadható, de refrénnek meg szerintem túl hosszú.


Ami tetszik az az, hogy van pár rím amelyik több soron keresztül is megy


Plusz a legnagyobb "baj", hogy megvan bennem picit ez a cringe érzés miközben olvasom (ne haragudj, nem megbántani akarlak), ami konkrétan az összes gyakoris rapnél megvan nálam. Bár nekem ez még híres /elismert bandáknál, rappereknél is előjön, szóval lehet nálam van túl magasan a mérce (vagy másoknak van túl alacsonyan :P)


+Nem látom, hogy mi ebben az egyedi és mitől vagy más mint bármelyik gyakoris rapper ezen a fórumon. Picit jobban van megírva a szöveg, de nincs benne semmi egyediség.


Random példa lesz, de nekem ilyen egy jó szöveg:

https://www.youtube.com/watch?v=1ey7H_eQQmo


Persze nem azért mondtam hogy másold vagy ilyesmi, csak azért linkeltem, mert nekem ilyen egy (magyar szinten legalábbis) egyedi,jó szöveg.

2021. okt. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Természetesen csiszolni fogok még rajta, most jut eszembe hogy van egy másik szöveg amiről hasonlóan érdekelne a gyakoris emberek véleménye is, csak elfelejtettem megemlíteni:


Egyszer egy sátorban


Meghaltam én álmomban


Azóta csak sápadtan


Vagyok mindig páratlan


A sínekről felálltam


A kötelet meg levágtam


Már meghaltam, ezt hazudtam


Mert repülni is megtanultam


Kérlek ne hazudj a szemembe


Hogy nem igaz a fele se


De nem küzdök már ellene


Hát így ment golyó fejembe

2021. okt. 26. 21:35
 3/5 A kérdező kommentje:
(ez is csak a refrén)
2021. okt. 26. 21:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Kínrímek meg ragrímek, közhelyek közül külön az elcsépeltebbek, nagyjából nincs okunk nem lesajnálni. Ez kemény meló, amihez komoly műveltség lenne szükséges, kiadós olvasottság, széles látókör, mindemellett folyamatos játékos gondolkodásmód és az egész bekeretezve egy nagyon jó ízléssel, mert ha az kimarad, az összes többi hiába volt. Ezek befogadóként alakulnak ki, és a közhelyeket is akkor ismered meg, ha a teljes sztori zenei anyagát hallgatod és ismered a hátterüket. Ha kerek mondatokat nem használsz, és még külön csapongsz is a párszavas gondolatfoszlányaiddal, amik közül elég sokat elég sok darabban hallottunk már különböző nyelveken, akkor szerinted mennyi marad élvezni a csodát, amit elénk raksz?
2021. okt. 27. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az a baj h leírtad h miről akarsz írni. ez egy script és most gyerünk kidolgozni a tartalmat! csavard a mondanivalódat és hátásos rímeket használj. ha ragrímelést használnál akkor extra erővel üssön a mondatod. (nem trágárságra gondolok) sok sikert!
2021. okt. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!