Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zene és egyéb audió tartalmak...

Zene és egyéb audió tartalmak készítéséhez milyen hangszórók a legmegfelelőbbek?

Figyelt kérdés
Szoktam saját elektronikus zenéket csinálni, de van egy kis gondom hangszóró ügyileg. Ugye megcsinálom a zenét, és amikor kész, meghallgatom több hangszórón, fejhallgatón, és mindegyiken máshogy szól. Egyes sávok halkabbak, míg más sávok hangosabbak lesznek, mint ahogy én azt megcsináltam. Természetesen azokon a hangszórókon, amiken készült, pont úgy szól, ahogy beállítottam a sávok hangerejét, hangszínét. Egyébként van olyan hangszóróm is, ami jónak tűnik erre a célra (márkajelzés/egyéb felirat nélküli, 2 utas), ha azt használom zene készítésnél, akkor utána kb ugyanúgy fog szólni más hangszórókon is. Szóval biztos vagyok benne, hogy léteznek kifejezetten erre a célra való hangszórók is. Melyek azok?

2021. nov. 3. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Közeltéri stúdió monitor hangsugárzók között nézelődj.
2021. nov. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
persze h vannak. a házi stúdió hangszoróinak minősége top-on kell lennie, hogy minden finomság kihallgató legyen. nézd meg h a hazai producerek milyen felszereléssel működnek
2021. nov. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyébként érdekes, de a zene hallgatókat nem mindig érdekli ám, hogy a készítőnek pontosan hogy is tetszett a saját zenéje. Az ízlés sokféle, és a zene hallgatók a saját ízlésük szerint választanak hangsugárzót. Jó eséllyel a legtöbben nem pontosan azt fogják hallani, amit te készítették. Úgyhogy szerintem nem kell ezt túl gondolni. Valamilyen normális stúdió monitoron meg kiegyensúlyozott stúdió fejesen meghallgatod, ha nagyjából olyan, mint amilyennek elképzelted, jó lesz az szerintem.
2021. nov. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Érdemes azt is átgondolni, hogy nem lehetséges-e, hogy jobb ötlet párezerért letudni úgy, hogy pro cuccon normálisan megcsinálja egy specialista azokat, amik szerinted is mehetnek. Mire veszel egy pár értelmes monitort, megszelidíted a szoba kiemeléseit és zengését, megtanulod középszinten betologatni a sávjaidat, addig sokszor párezer forint és rengeteg munkaóra belemegy, miközben végig igaz marad, hogy jobb egy független füllel csinálni, mint a producer saját fülével, aki vélhetően többé-kevésbé "jóra hallgatta" már magának a trekket, mire elkészült... És párezerért kapsz pár megfizethetetlen tudásmorzsát is, amivel jelentősen megtámogathatod a célt, hogy a végén tényleg remek legyen a szólás mindenen.
2021. nov. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Tanuld meg a szólását a már meglévő megszokott cuccnak, sokkal hamarabb lesz így jó az eredmény, mintha most nulláról meg kellene szoknod egy teljesen új hangzásképet, ami egy fél év minimum. Elektronikus zenében meg még annyira sem számít a hangfal, hisz egy kis józan ésszel a programokat ismerve akár "vakon" is tudod, hogy mi szuppozált szólni. Ha tudod, hogy az adott hangfalon hogyan szólnak bizonyos dolgok, akkor ezt figyelembe véve tudod a keverést is végezni. Én például egy pár RFT CompactBox-on tolom a trance-t, ismervén, hogy 132,7 Hz-nél doboz hangja van és más rendszereken akkor fog jól szólni, ha ezen 132,7 Hz-nél doboz hangja van. Szóval érted. Hobbi szinten egy rendes stúdió monitor nem biztos, hogy megéri. De ez csak az én személyes véleményem.
2021. nov. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!