Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan tudnék a DJ dolgokban...

Hogyan tudnék a DJ dolgokban jobban érvényesülni?

Figyelt kérdés
Eddig itthon mixeltem és mastereltem, főleg gitáralapú zenéket, de saját kedvtelésből elkezdtem hiphop alapokat is összerakni, majd 2 régi ismerősöm megkeresett, hogy nemcsak alapokat szeretnének az elképzeléseikhez, hanem mint DJ szívesen látnának a formációjukban. Zenei és hangtechnikusi (mindkét esetben az autodidakta tanulás mellett ilyen irányú iskolákba is jártam), viszont nem igazán kapisgálom, hogy mint DJ majd élőben mit is kellene produkálnom. A célra tudnék is venni használtan egy Numark mixtrack fx kontrollert. Ez megfelelő? Amim van eddig: cubase 11,, egy focusrite scarlett 2i2, wavelab 11, és egy ütött kopott native m32 midi (49 bill.) és tavaly szülinap/névnap/karácsony alkalmával kaptam egy LD Systems monitorszettet (2.1), tervben pedig a waves gold program. Összességében mire lenne szükségem/jó vagyok -e eddig és mi a sarkallatos pontja az élő DJ dolognak egy hiphop formációban?

2021. nov. 6. 14:05
 1/10 elistvan ***** válasza:
Miért kell egy producernek djnek is lennie? Ez cdak idehaza ilyen becett szokás szerintem. Vannak olyan személiységek akik nagyon jó zenéket producálnak, mégis befelé fordulnak introvertáltak a színpad nem nekik való. Én valami ghost produckiós, rádiós szignál/arculat irányba mennék el a helyedben, de mindenki azt csinálja amit a legjobban szeret. Ne amiatt dolgozz, mert muszák, hanem azért, mert élvezeted. Ellentétes esetben hamar ki fogsz égni.
2021. nov. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 elistvan ***** válasza:
A hiphop produkcióban, pedig ha ez az álmod szerintem a szkreccselést kellene tökélyre vinned.Ha jó technikával tolod, mutatós a szinpadon. Mármint ha nem a mai ilyen podern trappes sz*rságról beszélünk.
2021. nov. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
A DJ-skedést bárki meg tudja tanulni néhány óra alatt, szóval leginkább kapcsolatok révén.
2021. nov. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem dj kontrollerrel indítanék, inkább összeraknám abletonban a játszóteret és launchpad meg ha nagyon jellemez a tekerészet, akkor mellé egy launch control xl, ha nem annyira, akkor valami egyszerűbb nyolcpotis szerzemény, lényeg hogy ne encoderek legyenek (jó, mondjuk egy Push esetében hadd legyenek). Scratchre tényleges lemezjátszó lenne jó, és onnantól, hogy ki vagy gyakorolva, tudsz magadnak kontrollert választani, de elég húzós árak fognak jobban működni, talán megéri elengedni ezt az irányt az elején.
2021. nov. 7. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4/4 köszönöm! Hát a kontrollerre azért csapnék le (még megvan az eladónak), mert nagyon alkalmi vétel lenne, nem biztos, hogy mégegy ilyen ajánlat egyhamar szembejön. Azokból a cuccokból, amiket felsoroltál, körülnézek, köszi. Ezen felül tudsz valami tanácsot adni, hogy live-ban mire figyeljek majd? Félreértés ne essék, nagyon szeretnék ebbe belevágni, csak nem látom át, hogy mik azok a dolgok, amit egy adott helyszínen, élőben a dj hozzá tud adni. Esetleg hagyjak ki elemeket az alapokból, samplerezzem/játtszam helyben vagy valami más dolog van, ami fontos?
2021. nov. 10. 10:03
 6/10 elistvan ***** válasza:
Lehet csinálni mashupokat azzal is lehet szinezni a fellépést. Illetve ha tudsz valamilyen hangszeren játszani lehet live actezni is. (Az Abletont részben erre találták ki.) Fogod a teljes sávot kissé átszerkeszted és te egy részén egy saját dallamot élőben rájátszod. Effekteket lehet ugye a kontrollerrel pl ha ilyen doppaod valami mint egy Akai LPK-8 beiktatni a zenébe már ahová lehet.
2021. nov. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 elistvan ***** válasza:
Amúgy ami a közönségnek tetszik/bejön. De mindenképp valami egyedit kell kitalálni szerintem.
2021. nov. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7/6 az szerencsére megvan. Gitárt 7 évig, zongorát (oké, oké, szintit) 3 évig tanultam, a zenéléssel nincs gond. :D
2021. nov. 12. 09:54
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért ha egy DJ vagy egy helyen, ahhoz általában eléggé felkell készülni. Eléggé eltud az ember vérezni, ez nem úgy megy, hogy oké, akkor most DJ vagyok, és tolom a zenéket, aki ezt mondja, hogy ez így megy, annak lövése nincs az egész dologról. Ismerek embereket, akik előadták, hogy ők milyen jól kevernek, és elég nehéz volt hallgatni. Ne vállald el, ha nem vagy biztos a dolgodban, és az írásod alapján nem vagy az. Nem egy olyan dolog ez, amit pár nap gyakorlás után letudsz nyomni, kivéve, ha annyi az elvárás, hogy track a-t húzd le a végén, track b-t húzd be az elején, mert azt a nagyanyám is megcsinálja.
2021. dec. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Rosszul fogalmaztam. Már akkor DJ vagy, ha szimplán rakod a zenéket, de azt persze, hogy mindenki megcsinálja. Azt kell tudni, hogy HOGY tolod a zenéket, és hogy HOGY KEVERSZ. Nem akarok mélyen belemenni, hogy mitől lesz jó DJ a DJ, de azért nagyon elkell sajátítani az alapokat, hogy ne öljenek megy egy hiphop buliban.
2021. dec. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!