Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek lenne igény egy...

Szerintetek lenne igény egy "magyar Slipknot"-ra?

Figyelt kérdés

2021. nov. 22. 12:38
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Mármint egy tribute bandára? Szerintem igen, vagyis nem tudom, hogy van-e már ilyen. Voltam már tribute koncerten, nem Slipknot, de nagyon jól csinálták a srácok, elég nagy buli volt, simán elmennék mégegyszer.
2021. nov. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tribute-ra gondoltam, hanem egy hasonló felépítésű magyar bandára. Pl. mint a Depeche Mode és a Bonanza Banzai esete.
2021. nov. 22. 13:16
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem. A rendszerváltás környékén még érték volt, ha akár egy rockegyüttes, akár egy elektronikus csapat át tudott ültetni egy meghatározó külföldi stílust a korabeli magyar közegbe, korszellembe, illetve magyar nyelvre.

Azóta egy csomóan megtanultak angolul, és még aki képes lenne rá, az is leginkább angolul nyomat olyan témákat, amiket bármelyik külföldi együttes is nyomathatna. Márpedig angolul nyomni nemzetközi témákat nemzetközi zenei eszköztárral, ebben már pusztán a nagy számok törvénye alapján is sokkal jobbak lesznek a kiemelkedő külföldi bandák, mint kis országunk zenészei.

2021. nov. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Nem, Slipknot és a többiféle Nu-metal bandák mozgalma a 2000-res évek elejéig tartott, azóta eléggé megcsappant a népszerűsége.

Magyarországon pedig sosem vált széles körben elterjedté, bár sokan szeretik a Linkin Park-t de eltörpül az Amerikában való népszerűségükhöz képest.

Amúgy ha már minden áron metal bandát akartok létrehozni, legyen olyan ami előtte nem volt, Thy Catafalque-t pont ezért szeretem mert általában egyéni megoldással rukkolnak elő, bár eladási listát egyi megoldás sem fogja vezetni.

2021. nov. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
19%
nem, slipknotból egy is sok
2021. nov. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

#4 Nem éltem a 2000-res évek elején, de én pont azt vettem észre, hogy a Slipknot most nagyon népszerű a fiatal rockerek között, már egyeseknél szinte divat lett hallgatni.


Abban viszont egyetértek, hogy ha nem tribute-on töritek a fejeteket, akkor valami újat érdemes alkotni.

2021. nov. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
23%

#6.Mivel nem éltél nem releváns a véleményed.

A zeneirodalom is 2000-res évek elején és a 90-es évek végén írja a nu-metal csúcspontját, ezen nincs mit magyarázni.

[link]

Slipknot népszerűsége is eltörpült az akkori Linkin Park-tól vagy Korntól, szóval még csak a nem is ők voltak a legnagyobb képviselők.


"Slipknot most nagyon népszerű a fiatal rockerek között, már egyeseknél szinte divat lett hallgatni."

Eladások nem azt mutatja hogy népszerűbb lenne mint a nu-metal aranykorában, de beszéljem helyettem a shock magazin:

"először úgy érezte: talált valamit, ami kellő mértékben inspirálja – valamit, amin túl akar tenni. King: „A Slipknot kikészített. Hallgattam őket, és még én is megijedtem: ezek a srácok tényleg valami nagyon komolyat csinálnak! A semmiből bukkantak fel, és valami erőteljes a lemezük. Ha pedig élőben látom őket, minden alkalommal elképesztő élmény. Olyan módon kattantam rájuk, mint annak idején azokra a csapatokra, amelyeken felnőttem. És akárcsak annak idején nekünk, nekik sem segített senki. Minket például a mai napig nem játszanak a rádiók vagy az MTV. Mindig is a szájhagyomány és a koncertek révén bővítettük a rajongótáborunkat."

Ez Slayer interjú volt, hol vannak ahhoz képest hogy a Metal stílus kb. 3-4. legbefolyásosabb bandáját inspirálják? Meg MTVA, mára csak Spotify, meg YT van...

Akkor sokkal több emberhez eljutott a zene.

2021. nov. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
25%
Az mi?
2022. márc. 22. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!