Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Erre valami tipp, gitárosok ?

Erre valami tipp, gitárosok ?

Figyelt kérdés

Ha hallgatok a YouTube-n valakit aki jammel a gitárján, akkor azt "hallom, hogy jó" hogy jól csinálja, én is így csinálnám, vagy éppen kicsit másképp, tehát el tudnám képzelni a szólózást kicsit más féle képpen.

Ez magyarázatra szorul: úgy értem, pl mivel én szeretem a blues-os lick-eket, témákat és nézek egy ilyen videót, akkor úgy értem azt, hogy kihallom hogy jó, hogy nekem ez bejön én is így fognám le, de amikor én a kezembe veszem a gitárt, nem jön semmi. Tehát a videóban pl el tudom képzelni, hogy ezt a részt másképp kéne, így és így, de nekem ez nem jön. Mintegy magamat nem tudom kívülről látni/hallani hogy ez jó volt-e vagy sem, rendesen benne voltam-e az ütemben vagy sem, és vagy pl utána gondolni, hogy most mit kéne játszani pluszba kiegészítésként, impróként. Tehát pl játszok egy megtanult szólót, de nem tudnám kiegészíteni, nem megy tovább fejben.

Csak azok a mozdulatok, hangok vannak amiket megtanultam.


Pár nappal ezelőtt egészen jól megfogalmaztam a dolgot, most elég gyengére sikeredett, de remélem érthető azért :D


Olyan, mintha nem is én játszanék.

Mintegy nem hallom ki úgy a saját játékomat mintha egy youtube-os embert néznék ahogy imprózik.



2021. dec. 11. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az imprózás az egyik legnehezebb dolog szerintem, teljesen flowba kell kerülni hozzá és ha nem is lesz hamis mert jól eltalálod a hangokat akkor se lesz olyan mint egy előre megírt szóló, mert általában az alap betanult sémákból és mozdulatokból építkezik. Van fent egy videó youtuben ahogy jazz zenészek impróznak és ők is hiába profik, tudattalanul vagy 50en eljátszották ugyanazt a gitártémát és össze van vágva egy videóba.
2021. dec. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szerintem idővel és gyakorlattal jön ez is.
2021. dec. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tanár! Ha havonta csak ötezred van rá, akkor is jobban megéri venni 1-2 online órát és folyamatosan kontrollálva lenni egy szakember által, mint elfogadni, hogy nem megy és szarul érezni magad. Ha ez a döntés megszületik, jöhet majd a kérdés, hogy ki kit/mit ajánlana, akár ide is. Amíg nem határozod el magad, csak szenvedni fogsz.
2021. dec. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jó lenne ha látná/hallaná valaki amit csinálsz, persze olyan aki valamit ért is hozzá mert például egy ismerősöm húsz éves fia meg volt győződve arról hogy rossz az amit csinál (mert minden bizonnyal nem érezte a saját gitárjátékát) és amikor meghallottam leesett az állam annyira jó volt. De úgy általánosságban minden, jazz, blues, funky minden szólótéma. Persze elsülhet ez fordítva is, szóval mindenképpen szükség lenne valakire hogy segítsen.
2021. dec. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!