Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ki a világ legjobb dalszövegír...

Ki a világ legjobb dalszövegírója?

Figyelt kérdés
2022. jan. 2. 18:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
En mar tini korom ota irok dalszovegeket.
2022. jan. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mármint milyen zenei stílusban?

Rockoperában írnak elég szép igényes, kidolgozott szövegeket.

Mondjuk a könnyűzene koronázatlan királya Arjen Anthony Lucassen, és tényleg a legjobbak között van, bár közel sem gondolom, hogy 1 valaki van mind felett.

Kicsit szubjektív is a dolog.

2022. jan. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen nincs.
2022. jan. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
Kis Grófo
2022. jan. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha kedvenc dalszövegírót kell mondanom, akkor az első név, aki beugrik, az az Aesop Rock nevű rapper (nem összetévesztendő A$AP Rocky-val). Hip-hop rajongók körében az ő költészete kapcsán azt szokás emlegetni, hogy egy statisztika szerint neki van a műfajban a legnagyobb szókincse, valamint hogy sokan értelmezhetetlenül elvontnak találják a szövegeit, és bár ezek nem elvetendő szempontok, szerintem nem ezek a legfontosabb aspektusai. Aesop igazi dalszövegírói erőssége az, hogy mennyire furcsa, sajátos témákat tud rohadtul izgalmasan, érdekesen, és intenzív képi világgal lefesteni. Elképesztően jó érzéke van a történetmeséléshez, meg a szavakkal való atmoszférateremtéshez, és bármilyen szokatlan témát dolgoz is fel, abszolút be tudja szippantani a hallgatót a kis világába.


(Nem "kicsit szubjektív" a dolog, hanem teljes mértékben, szóval meg se próbáltam univerzális válaszra lőni, simán leírtam a személyes kedvencem.)

2022. jan. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy létezik legjobb. Egyfelől mindenkinek szubjektív, illetve mi alapján veted össze őket?

Nekem egyik személyes kedvencem Krúbi, nagyon bírom ahogy rappelve mesél el történeteket, és nem ugyanazt a versszakok ismétli 4-5x a zene során. Tetszik a stílusa is, amikről ír, még ha trágár is.

2022. jan. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 zimonyi attila válasza:
20%
De milyen jó, hogy csak rappereket ismertek......ezek után inkább az 1.eskére voksolok.... amúgy a RAP a zene halálával egyenlő:((( sy.
2022. jan. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%
a ufó együttes, balatoni nyár c eposza a világ legjobb száma.
2022. jan. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#7 Abból, hogy a kedvenc dalszövegíróm (aki egyetlen ember az összes általam kedvelt zenész közül) történetesen pont rapper, hogy sikerült kihozni azt, hogy "csak rappereket ismerek"? Ha kicsit kevesebb, mint tíz éve válaszoltam volna a kérdésre, akkor a Tool nevű progresszív metálzenekar frontemberét, Maynard James Keenan-t mondtam volna, meg a további jelöltjeim is mind rockénekesek lettek volna, mivel tinédzserkoromban leginkább rock-centrikus volt a zenei felfedezésem iránya, és inkább gimi végén / egyetem elején kezdtem el jobban belemélyedni a hip-hop-ba, meg egyéb műfajokba - amik egy jelentős részére amúgy nem is jellemző, hogy lenne egyáltalán szöveg bennük, így hiába ismerem őket, nem relevánsak ide.

Apropó irrelevancia: az, hogy "a RAP a zene halálával egyenlő" nyilvánvalóan baromság, de még ha igaz is lenne, nem lenne semmi köze ahhoz, hogy valaki mennyire jó dalszövegíró, így teljesen feleslegesen kötöttél bele olyan válaszokba, amik korrektebbül megválaszolták azt, amire a kérdező kíváncsi, mint te.

2022. jan. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Senior Séf ***** válasza:
100%
Nekem Bereményi Géza volt, és az is marad.
2022. jan. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!