Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy mondják angolul a pianínó...

Hogy mondják angolul a pianínónak?

Figyelt kérdés
Ha angolul a piano az zongora, akkor hogy mondják a pianínónak?!

2022. jan. 23. 10:21
 1/8 Mojjo ***** válasza:
46%
Upright piano.
2022. jan. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1 Értem!


Álló zongora!

Köszönöm!

2022. jan. 23. 11:47
 3/8 A kérdező kommentje:

Habár...


Utána néztem, és van olyan, hogy álló zongora, és az nem pianínó!


[link]


Ez álló zongora!


Szóval a kérdés még mindig fenn áll!

2022. jan. 23. 11:51
 4/8 Mojjo ***** válasza:
100%

@3: Nem, nem áll a kérdés. Írd be google képkeresőbe, hogy upright piano. Vagy megteszem én neked:

[link]


Minek tűnnek ezek?

2022. jan. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor hogy hívják azt a hangszert, amit magyarul álló zongorának hívnak?!
2022. jan. 23. 13:29
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]



pianino így írdd be a keresőbe.

Egy kis észt kívánok neked az újévre. Tiszta szívből. <3

2022. jan. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Mojjo ***** válasza:
100%

@5: Upright pianonak. Nincs megkülönböztetés. Mint ahogy a magyarban is a jelenlegi nyelvezettel mindent állózongorának mondanál, ami zsiráfzongora, vagy szekrényzongora, vagy piramiszongora.

De jelenleg mivel az állózongorák olyan ritkák, mint a fehér holló, ha valaki upright piano-t mond, kb 99,9999% eséllyel pianinora gondol. Az angolban alapvetően kétféle elnevezést különböztetnek meg:

- upright piano

- grand piano


És a grand piano sem épp feltétlen "grand" :) Pl: [link] A különbség a függőleges, vagy vízszintes építkezésben van.


Amúgy a normál, főleg laikus beszélt nyelvben leggyakrabban szimplán piano-t mondanak, és nem bajlódnak grand, vagy upright besorolásokkal.

2022. jan. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7 Köszönöm!


Ezt a választ vártam!


Én is így sejtettem! Szándékosan kerülgettem a kérdést! Így szándékosan nem akartam rávilágítani erre, hogy ne befolyásoljam a válaszadásokat, vállalva azt, hogy esetleg egyesek eszetlennek néznek, mint #6-os kommentelő, amivel nem én lettem szegényebb, vagy kevesebb! :)


Még egyszer köszönöm!

2022. jan. 23. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!