Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyhogy ilyen erőteljes ez...

Hogyhogy ilyen erőteljes ez az 1-2 másodperc?

Figyelt kérdés

A "One (Remastered)" c. Metallica számnál 3:48 és 3:50 között három olyan mély van, hogy konkrétan úgy érzem, a levegő háromszor hasba rúg, de nem fáj, nagyon jó érzés. ... Na jó, ez hülye hasonlat 😃

Lényeg ami lényeg, talán a legerősebb "ütés", amit hangszóróból hallottam. Még lehalkítva is jót szól.


Első kérdés: mégis hogy csinálták ezt?

Második kérdés: miért csak egyszer, 2 másodpercre szólal meg?

Harmadik kérdés: miért csak bizonyos hangszórókon hallom ilyen brutálisan erősnek?


Próbáltam egy kis hordozható kültéri hangszórón (AKAI ABTS-22), fejhallgatón (JBL T500BT) és fülhallgatón (Haylou GT3). Ezek egyikén sincsen mély abban a másodpercben. Próbáltam aztán egy 1997-es Sony MHC-RX50 HiFi rendszeren, és ÚRISTEN, mit ment ez a zene -20db-en is! Pergett a vakolat rendesen 😃 Nem is tudok mit írni hozzá, ez egy külön világ 🤘


A kérdésekre várom a válaszokat.


( [link]



2022. febr. 2. 23:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Valaki belenyúlhatott a te verziódba... Az azért esélytelen, hogy létező rendszeren ekkora kiemelés legyen egyetlen frekvencián. Nagyon kicsi cuccokon szokott olyan lenni, hogy a rezonanciapont alá hangolják a dobozt, és nagyobb Q-val, hadd emelje a mélyeket, még ha rondán és lomhán is... De az se dolgoztatja túl a hangszórót ennyire, főleg nem a harmonikusokon. Hacsak nincs valami nagyon elqrva.


Belehallgatva az első videóba Sony MHC-RX50 keresésre youtubeon azonnal feltűnik ugyanaz az ergya vödörhang, tehát ez tényleg ilyen fos. Így fülre ez az a 180Hz körüli kiemelés, ami a kis rendszereknek meg szokott lenni egy kis papírhang formájában, de itt mintha direkt rá is emelne ez a csodálatos japán minőség...

2022. febr. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!