Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek melyik a világ...

Szerintetek melyik a világ legnagyobb együttese?

Figyelt kérdés

2022. febr. 5. 20:38
A kérdező szavazást indított:
Metallica
Mayhem
Slayer
Megadeth
Slipknot
The Beach Boys
Asking Alexandra
Judas Priest
Nirvana
Sodom
30 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Fásy Zsüli
2022. febr. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
A Metallica és a Nirvana kb. egyszinten vannak, a The Beach Boys meg nem tudom hogyan kerül ide, mert teljesen más zenei irányzat! A többiről még nem is hallottam eddig!
2022. febr. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
A 100 tagú cigányzenekar.
2022. febr. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Smokie.
2022. febr. 6. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Egyen áram váltó áram. Az az ACDC
2022. febr. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocs fordítva. Váltó áram egyenáram. 😂😂😂
2022. febr. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

#2.Már hogy lennének egy szinten?

A Nirvana pár akkordból álló, primitív alternatív rock-t játszott, a.k.a grunge-t, addig a Metallica kezdte el játszani a technikás thrash metalt és lerakta a prog metal 2. hullámának az alapját...

Szerintem érezhető a különbség, az meg elég szomorú hogy a többiről nem hallottál és így vonsz le konklúziót, nézz rá pl. a Megadeth-re, ott Marty Friedman is volt gitáros, akinek kb. kisujjában több zenei tudás van mint a felsorolt együttes gitárosaiban összesen és nem túlzok, a Rust In Peace meg minden idők legjobb thrash metal korongja.


Kérdésre:

Ha azt nézzük ki gyakorolta a legnagyobb hatást egyértelműen Slayer, nélkülük nem léteznek szinte semmilyen extrém metal zene.


Judas Priest is elég hasonlóan befolyásos volt, gyakorlatilag az első igazi heavy metal együttes volt akinek minden anyaga besorolható ezen műfaj alá.


Véleményem szerint első kettő ők voltak, még ehhez a körhöz az Iron Maiden és a Black Sabbath passzol.


A Metallica csak utánuk következik, azt már kifejtettem ők mit tettek le.


Slipknot és a Mayhem kb. hasonló, volt 1-2 meghatározó lemezük és ennyi.

Iowa és a Slipknot albumuk elég népszerűek voltak, és nem mellesleg elég nagy hatást gyakoroltak, köztük a Slayerre is.

A Mayhem pedig a Norvég Black Metal 2. hullámát hozta létre a Tormentorral, a Darkthron-al, a Burzum-mal, az Emperor-al és sok más nagynevű bandával közösen.


Sodom kb. utánuk jön, 2. vonalú thrash metal bandaként nem sok babért termett nekik sajna pedig nagyon jó zenét csináltak, hatásuk volt nekik is az extrem metalra de jóval kevesebb mint a Slayer esetén.


Asking Alexandria-t nem kommentelem, volt kb. pár év hírnevük még a 2000-res évek elején amikor a melodic metalcore kis népszerűségre kapott...

Szerintem olyan nevek mellett mint a Trivium, As I Lay Dying, Between the Buried and Me stb. nem sok figyelmet érdemelnek, totál sablonosokat és gyakorlatilag semmi újat nem hoztak létre.


The Beach Boys-t meg nem tudom besorolni, nem mellesleg nem is ez a stílus.

2022. febr. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

Nirvana-t szándékosan nem soroltam be.

Abszolút popkultúrát befolyásoló bandáról beszélünk, zeneileg sokat nem tettek hozzá sőt...

Jó slágereket tudtak írni, nagyon jól elkapták a hullámot de ez azt bizonyítja hogy elég jó időben jó helyen lenni.

Ha megnézi valaki a kortás Alice In Chains vagy Pearl Jam mit csinált pontosan ugyan akkor, meglehetősen nagy minőségi differenciába futhat...(azért a Dirt méltóan lett minden idők talán egyik legjobb fémkorongja minden szempontból...)

2022. febr. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A Nirvana és az Asking Alexandra azért jöttek szóba, mert ismerőseim nagy része őket is befolyásos zenekarnak tartja.


A Beach Boys "Pet Sounds" c. nagylemeze pedig 2. lett a Rolling Stone magazin minden idők 500 legjobb albuma listáján.

2022. febr. 6. 12:46
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A nagyzenekaroknál ezek biztos nem nagyobbak.
2022. febr. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!