Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ajánlanátok egy-két kevésbé...

Ajánlanátok egy-két kevésbé ismert, de tehetséges előadót?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy hónapja indítottam egy zenei blogot, amiben elsősorban a kevésbé ismert rock/metál/punk előadókat szeretném bemutatni.


Folyamatosan kutakodok, és már nagyon sok jó együttest találtam, de szerettelek volna titeket is megkérdezni. Biztos vagyok benne, hogy egy-két névvel ti is tudjátok még bővíteni a listát :)


Szóval ha tudtok pár ilyen bandát, kérlek osszátok meg velem. Lehet magyar vagy akár külföldi.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. febr. 7. 20:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Os, Ruin of Romantics, Rival Cults, Black Particles, Estve, Havária, On Graves, Torn from Earth, Sabïre, Nocrul, Kawthra, Boru, Hænesy, Kirottu, Crippled Fox, Biesy, Hajnalpír, Türböwitch, Hold, Vvilderness, Purulent Rites, Blackmail (a magyarra gondolok, több elóadó van ilyen névvel)


Most ezek ugrottak be, vannak köztük külföldiek is, de a nagy része azért magyar.

2022. febr. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Irgalmatlan Nővérek, Hold, Ole Lukkoye, Cabaret
2022. febr. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Mansour ***** válasza:
100%

Kedvelem a svéd Darxtar együttest, hangzásra kb. a Hawkwind, a Rush és a Pink Floyd keveréke, de mégis egyediek szerintem. Különösen a Daybreak és a Sju albumokat ajánlom.

A francia Pulsar is említésre méltó szerintem, ami egy pszichedelikus-progresszív rock együttes.

Nálunk nemigen ismert, de a szomszédos Csehszlovákiában a 70-es, 80-as években a legnagyobb progresszív együttes volt az M Efekt (Modrý Efekt vagy Blue Effect néven is ismert). Talán az egyetlen "keleti" együttes volt, ami tényleg világszínvonalú progresszív zenét játszott. Pontosabban, eleinte jazz-rockot játszottak, ebből nőtte ki magát a progresszív vonal. A Svitanie és a Svět hledačů albumok a legkiemelkedőbbek.

Nálunk valószínűleg szintén kevésbé ismert Franco Battiato, akinek igen változatos életműve a progresszív rocktól az újhullámon, popzenén, komolyzenén keresztül az operáig terjed. De csinált pl. minimalista kortárszenét is.

2022. febr. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Mansour ***** válasza:
100%
A punk műfajt kevésbé ismerem, igazából a Dead Kennedys szerettem csak ebből a műfajból. Az énekesük, Jello Biafra részt vett a Nomeansno és a Lard együttesek egyes projektjeiben is, ezeket tudom ajánlani, nagyon jók, és talán kevéssé ismertek, mint maga a Dead Kennedys.
2022. febr. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

The Byrds: a hatvanas években a Beatles amerikai ellenlábasának számítottak, sikeresen megteremtették a folk-rockot.


The Carpenters: kristálytiszta énekhang, végletekig kidolgozott dalok. A hetvenes évek első felében a legnépszerűbb zenekarok közé tartoztak, ami azért is volt meglepő, mert ebben az időszakban a hard rock/glam rock vitte a prímet.


The Velvet Underground: az underground műfaj megteremtői. Az egész noise-rock/indie-rock tőlük eredeztethető, de a Nirvana-féle Grunge műfajt is ők inspirálták a leginkább.


The Move: a hatvanas évek közepén, amikor a pop és a rock kettészakadt, talán a Move volt az első olyan együttes, akik megpróbálták egyesíteni a kettőt, így a pop-rock műfaj feltalálóiként is lehet jegyezni őket.


Saxon: az Iron Maidennel egy korszakba eső rockegyüttes, a heavy metal egyik

2022. febr. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Na, lenyomtam a space gombot, mielőtt befejeztem volna a választ.


Saxon: az Iron Maidennel egy korszakba eső rockegyüttes, a heavy metal egyik útmutatója, nélkülük sehol se lenne a műfaj.


The Everly Brothers: a country-rock úttörő, de kétségtelen, hogy az egész könnyűzenére iszonyat hatással van. Olyan együtteseket ihlettek meg leginkább, mint pl. Byrds, Mamas and Papas, Simon and Garfunkel és nem utolsó sorban a Beatles és Rolling stones.


Soft Machine: progresszív rock egyik alapegyüttese, minden idők leginkább hatásos zenekara a műfajban.


Allman Brothers Band: minden idők leghíresebb ham-együttese, volt olyan daluk is, amelyet koncerten félóráig elhúztak (pedig nagylemezen csak két perces voltak a dal.)


Jefferson Airplane: pszichedelikus rock úttörők, a kábítószer inspirálta zene egyik alapköve.


Grateful Dead: az Allman Brothers Band mellett minden idők egyik leghíresebb ján-bandája, zeneileg azonban ők is inkább a pszichedelikus rockot játszották!


Ennyi, remélem ezzel is megelégszel!

2022. febr. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
*jam-bandája
2022. febr. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy belinkelnéd a honlapot légyszi?! Látni szeretném hogy milyen minőségű stb.
2022. febr. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat! Felírtam mindet, alaposan utánuk nézek :)


Persze, bár nagyon nagy minőségre azért ne számíts :D Körülbelül egy hónapja foglalkozok vele komolyabban, és tisztában vagyok vele, még bőven van hová fejlődnöm. Jelenleg a "kísérletezgetés" fázisában vagyok, próbálom megtalálni azt az utat, ami nekem a legjobban működik. Na meg persze még magukról a zenei műfajokról is van mit tanulnom.


Az Instagramon blacksidehungary néven találod meg a blogot, jelenleg ott vagyok a legaktívabb. A weboldalon is közzéteszek néha egy-egy bejegyzést, de jelenleg nem arra fókuszálok. Elsősorban koncertbeszámolókat, interjúkat és albumkritikákat szeretnék majd ott megosztani, vagyis olyan bejegyzéseket, amik hosszabb hangvételűek. Mivel az még egyelőre nincs, magán a honlapon sincs még túl sok dolog. De ha érdekel, azt is megnézheted, blackside.hu címen elérhető.


Jelenleg inkább az Instagramot nyomom, próbálok közönséget szerezni, hogy egyáltalán legyen aki olvassa a weboldalt :D


Ha nem is tökéletes, szeretem csinálni. Persze azért törekszem arra, hogy a lehető legtöbbet kihozzam magamból. Aztán idővel meglátjuk, mire lesz ez elég :)

2022. febr. 9. 21:08
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Jungel Guldig
2022. febr. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!