Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan fejlődjek gitározásban?

Hogyan fejlődjek gitározásban?

Figyelt kérdés

Üdv. Körülbelül 2020 elején vettem először gitárt a kezembe (elektromos), viszont abban az évben inkább csak elméletet tanultam. Nulla gitártudással rendelkeztem előtte. Tavaly kezdtem inkább komolyabban venni, akkordokat tanulni, azóta már tudok néhányat. Igazából akusztikusom soha nem volt ezelőtt, de nemrég vettem egyet. Még "ismerkedek" vele, így egyelőre kicsit kényelmetlen a szélesebb nyak és nagyobb test miatt.

Sajnos úgy érzem, hogy sehol nem tartok. Próbáltam már kiírogatni dalokat. Ezeket néha meg is tanulom, de nem mindig az egész dalt. Az a probléma, hogy utána mindig mást akarok eljátszani, ezért teljes számokat ritkán tanulok meg, a többit meg elfelejtem...

Szoktam nézni tabulatúrákat, kottákat. Improvizálni még nem igazán tudok. Volt egy ideig, hogy majdnem minden nap gyakoroltam skálákat, de abbahagytam. Jó lenne felállítani egy napi szintű gyakorlást, de nem tudom, hol kezdjem.

Nagyon szeretnék fejlődni. Tudom, hogyha ezt folytatom nem fogok előrébb jutni. A tanár viszont nem jöhet szóba. Igen, tisztában vagyok vele, hogy ez lenne a legjobb megoldás, de jelenleg nem lehetséges.

Hogyan tovább, mit gyakoroljak? Ha valaki tudna segíteni, azt nagyon megköszönném!



2022. febr. 21. 16:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Justinguitar, idehaza Számadó Csaba elméleti és kezdőgitárkurzusa, meg youtube csatornája.

Amúgy hiányzik a tematika.

Skálákat, meg akkordokat érteni kell. Ha alap szolfézs tudás megvan az nem hátrány de azért a gyakorlatba átültetni nem könnyű.

Dalokat meg nem előnyös, ahhoz hogy akár egyszerűbb zenét is el tud játszani alkalmazni kell a már tanult technikákat, hogy ne szóljon hamisan.

Improvizációhoz sok idő kell, meg elméleti tudás. Ha akarat megvan 2 év elteltével is az jó út, ennyien már sokan leteszik szóval már csak sok-sok szorgalom kell.

De teljesen megfelelő megoldás nincs, pontosabban a tanár lenne.

2022. febr. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :D
2022. febr. 22. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!