Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Vonós hangszerekben kezdőként,...

Márton2006 kérdése:

Vonós hangszerekben kezdőként, kezdhetnék rögtön csellóval, vagy érdemesebb lenne először hegedűn megpróbálni?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok gitár és zeneelméleti alapvizsgával, de az utóbbi időben nagyon megtetszettek a mélyebb tónusú vonós hangszerek. Célom a nagybőgő (ha egyszer nagy leszek és gazdag).

2022. febr. 26. 00:19
 1/5 Mojjo ***** válasza:
87%
Már miért lenne érdemesebb hegedűn kezdeni? Nem is értem, ez egyáltalán hogy jött neked... Természetesen nem, nem érdemesebb hegedűn kezdeni, kezdhetsz csellóval, sőt, ha csellózni akarsz, azzal kezdj. Ha meg nagybőgőzni, akkor leginkább azzal - persze ha van lehetőséged rá.
2022. febr. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Én talán megértem miért akarsz hegedűvel kezdeni


Az egy dolog hogy ugyanabban a családban vannak, de nem igazán kötődik a kettő


Zene suliban se tanítják úgy a csellót, hogy először a hegedűt kell megtanulni


Nyugodtan kezdhetsz egy csellóval;)

2022. febr. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen a csellóval kezdj, mert a két hangszernek teljesen más a tartása, nehéz lenne átszokni. Hajrá! :)
2022. ápr. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Még a húrok hangolása is más.
2022. máj. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
mit szivtal
2023. jan. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!