Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek Presser...

Mi a véleményetek Presser Gábor hangjától?

Figyelt kérdés

2022. márc. 19. 16:37
 1/5 anonim ***** válasza:
38%
Nincs neki, de már megszoktuk, ezért fel sem tűnik.
2022. márc. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Énekhangja tényleg nincs, de neki elnézzük. Van még pár ilyen tehetséges zenész, akik csak simán elmondják a dalszöveget, azt jóvan az úgy is, mert a zene legalább szép.
2022. márc. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
97%
Elsősorban zeneszerzőként és billentyűsként alkotott maradandót. Az énekhangja tényleg nem nagy szám, de mentségére szóljon, hogy nem is erőltette, inkább teret adott Somlónak és Karácsonynak is.
2022. márc. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a zenékhez, amiket írt azokhoz pont passzol a hangja.
2022. márc. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sajnos nincs hangja Pressernek, ez tény, viszont mentségére legyen szólva, Somlónak sincs sokkal több.

Igazából mind a kettő szerény képességű (énekben) és leginkább csak orrhangú.


De az is igaz, hogy nem lehet mindenki Máté Péter, Révész Sanya, Vikidál Gyula, Orszáczky Jackie, de azért ezektől az emberektől mérföldekre voltak/vannak.


Egyébként a kettes jól mondja.

Vannak olyan zenészek, akik nem feltétlenül az énekhangjuk miatt lettek nagyok.

Ott van pl Radics Béla.

Én pl nem kimondottan az énekhangja miatt szerettem (bár akinek elmegy a Nagy Feró hangja, az a Béla hangjáért is odáig lehet meg vissza...) de cserébe olyan szinten nyúzta a gitárt (főleg a 60as és 70es évek közepéig, számomra) amit itthon alig, vagy egyáltalán.

Jimi Hendrix, Cream, Deep Purple, Led Zeppelin, Rory Gallagher stb stb...


De sokan mondják Hendrixre (nekem pl kifejezetten tetszik), Claptonra az említettek közül, hogy szintén nem nagy cucc az énekhangjuk, dehát őket sem ezért szeretjük legfőképp.

De akkor még itt van Frank Zappa is, de folytathatnám :D


A lényeg, hogy Presser hangja... mármint sajnos erről nem nagyon beszélhetünk.

Sajnos nincs neki.

De szerintem ezt ő is nagyon jól tudja.

Viszont szvsz Somlónak sincs több.

De ők legalább játszották és játszhatták a zenéiket, kiadhatták a lemezeiket (nem úgy mint a Kex, Syrius, P.mobil, Tűzkerék, stb tehetséges együttesek).


S itt nem kell arra gondolni, hogy azért mondom ezt, mert "nem szeretem őket", próbáltam a tényeknél maradni.

Viszont tényleg sikerült pár jó számot írniuk.

Számomra Bartával voltak a csúcson.


Míg USA-nak voltak olyan gitárosai mint Hendrix, Blackmore, Page, addig nekünk volt Radics Béla, Bencsik Samu, Barta Tamás.

Szóval nem volt okunk panaszkodni.


Én ha a zenészek (LGT) tehetségéről szeretnék valakit meggyőzni, bemutatni neki, akkor tőlük a Bárzenét és a Lincoln bluest szoktam ajánlani.

Megéri meghallgatni.

2022. aug. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!