Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Vannak olyan énekesek, akik...

Vannak olyan énekesek, akik jobban tudnak/tudtak énekelni, mint Freddie Mercury?

Figyelt kérdés

2022. márc. 22. 15:12
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
54%

#7-es vagyok nem értem a mínuszt.

Nem szoktam érte harapni általában, de itt most ezt kifejtem bővebben.(politika kategóriában nem foglalkozok vele)

A hangszál nem egy hangszer, gitározni, sőt bármilyen hangszeren megtanulhatsz úgy hogy életedben nem jártál tanárhoz, az ha kicsit másképpen játszasz rajta mint kellene nem feltétlen fogja tönkre tenni az ízületeidet, sőt a hangszert sem de ha évtizedeken keresztül énekelsz úgy hogy nem figyelsz a hangképzésedre, meg nem végzel annyi gyakorlatilag, meg van egy csomó dolog elvégre nem véletlenül tanítják ezt is egyetemen akkor viszont idővel roncsolódhat a hangszál, gyorsabb ütemben mint kellene.

Ez rengeteg jó énekesnél megfigyelhető, mit ne mondjak utolsó években Chesternek már sokat romlott a hangszála, de ott van James Labrie is akinek eleve volt hangszálkárosodása de az utóbbi években hallatszik rajta hogy drasztikusan romlott.

Freddie-nél ezt nem is vehettük észre, elvégre elég fiatal volt, de az énekesek közül többnyire csak azok képesek tartani a szintet akik tényleg sokat foglalkoznak magával a hangképzéssel, hangszálgyakorlattal stb. Akár tanárként, vagy vesznek órákat, nem szégyen profi szinten sem, elvégre ez egy külön szakma.

Szép dolog amúgy önállóan megtanulni, és profi szintre eljutni, de ha valaki 50-60 évesen is űzni akarja akkor a tanár kb. kötelező.

2022. márc. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!