Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Saját pl képregényemben...

Saját pl képregényemben felhasználhatom e más zenekarok nevét?

Figyelt kérdés
Ezt olyan értelemben kell nézni, hogy a karakterek például megemlítik a zenekart, beszélnek a kedvenc zenéikről, koncertre mennek, esetleg a dal a háttérben szól, ezt pedig vizuálisan megjelenítem. Akár egy pólón a zenekar logója feltűnik, hasonlók.

2022. ápr. 19. 00:51
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A zenekar megemlítése egészen biztosan nem okoz gondot, ahogy a koncertre menés se.

Ami kérdéses, az a dalszöveg, ha jól feltünteted, hogy ezt kitől és honnan idézted, akkor szerintem ezzel sincs probléma, de lehet még ez sem kell.


Amivel viszont gond van, az a zenekar logója. Hivatalosan egyedi pólóra sem nyomhatnád egy zenekarnak a logóját. Főleg, ha azt ők le is védették.

Na most azért elég kicsi esély van rá, hogy ebből bármiféle probléma lenne. Nem nagyon hallottam még olyanról, hogy zenekar ilyesmiért perelt volna bárkit, sőt talán még jól is esik nekik, hogy szerepelnek pl egy képregényben.


Nem tudom mennyire komoly képregényről van szó. Ha csak ilyen hobbiszintű, pár ember látja, kisközösség látja, akkor szerintem nem kell tartanod semmitől.

Ha viszont nagy publikálást kap, kiadó stb, akkor, hogy tiszta legyen a lelkiismereted, lehet megkérdezném az adott zenekart valamilyen közösségi felületen privát üzenetben, hogy megengedik-e.

2022. ápr. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!