Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Más is van rajtam kívül, aki...

Más is van rajtam kívül, aki nagyon szereti Michael Jackson zenéjét?

Figyelt kérdés

Nem szeretem az összes számát egytől egyig, mert nem mind az én stílusom, de amit szeretek, azt imádom, nagyon is! És elég sok száma tetszik!


Meg úgy összességében szeretem a zsenialitását, az egész munkásságát, a kreativitását! És kicsiként mekkora csodagyerek volt már azzal az ének- és tánctudással!


Nekem mindig jobb kedvem lesz tőle, ha szomorú vagyok, más is van ezzel így? Melyik a kedvenc számotok tőle?



2022. ápr. 26. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen.


Kedvenceim a Cheater, Streetwalker, Price of Fame, Man In The Mirror, stb.

2022. ápr. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
14%

Én 9-12 éves koromig kifejezetten rajongtam érte. Aztán jött a metal, így szegény Jackot ejtettem. Pár éve jött velem szembe youtube-on az 1998-as müncheni koncertje, amit anno videokazettán rongyosra néztem. Megnéztem újra, felnőtt fejjel. És nem láttam a sztárt. Egy végtelenül fáradt, elgyötört embert láttam. Belenéztem a tokiói koncertbe is. Amik annak idején spontán mozdulatoknak tűntek, azokra rá kellett döbbennem, hogy nem azok. Minden egyes mozdulat a koreográfia része. Hirtelen olyan mesterkéltnek és erőltetettnek tűnt az egész. Kicsit olvasgattam, és arra jöttem rá, hogy ez az ember beteg volt azon a turnén és senki sem törődött vele. Ugyanúgy ki kellett mennie a színpadra és végigcsinálni a műsort. Nem tud énekelni? Sebaj, jó lesz az playbackről is. A rajongói egy szemernyit sem tisztelték a személyes terét.

Szó sincs tehetségről meg kreativitásról. Kőkemény munkáról van szó. Neki el kellett énekelnie, amit megírtak neki és el kellett táncolni amit a koreográfus kitalált. Gyerekként az apja szó szerint kiverte belőle a tökéletes produkciót. Én nem tudom a sztárt látni benne. Egy rabszolga volt. A saját édesapja adta el a legnagyobb rabszolgatartónak, a showbiznisznek.

Egyébként a Thriller, a Beat it és a Bad továbbra is nagyon jó számok.

2022. ápr. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2: Részben egyetértek, de azt azért nem mondanám, hogy szó sincs tehetségről meg kreativitásról... Ő maga is koreográfus volt és természetből adódó tehetsége volt az énekléshez és táncoláshoz is. Ezenkívül sok máshoz is. Az viszont igaz, hogy sokan sajnos leszarták az állapotát és kihasználták, köztük az apja is. Rabszolga volt az biztos, sajnos, beteg is és fáradt, nem tudott már élőben énekelni a 90-es évekre, de ez nem a tehetség hiánya miatt volt...
2022. ápr. 26. 23:03
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
ha nem is az összeset, de javarészüket szeretem
2022. ápr. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Próbatechnikája észbontó volt. Megtanítottam neki egy általam koreografált részt, ő pedig játszott néhány ritmussal, és kiigazítottuk a mozgást. Aztán Michael odaállt a tükör elé, és addig adta elő újra és újra és újra a tánc egy részét, amíg nemcsak tökéletes nem lett, hanem úgy nézett ki, mintha abban a pillanatban improvizálta volna a művet. Szüntelenül energiával és összpontosítással rendelkezett.

Imádtam Michaelt, mint művészt és mint munkatársat. Bízott bennem. Megalkottam a mozgást neki és a táncosoknak - minden táncos minden ütemre mozog az egész dalban. Teret hagytam MJ-nek, hogy megteremtse a saját mozgását, és tegye a dolgát. Keményen dolgozott azon, hogy kitalálja a sajátos mozgásformáját, és én mindig lehetőséget akartam adni neki, hogy kiemelje a táncát.


Az alatt az idő alatt, amíg Mikkel dolgoztam - több mint 16 évig -, soha nem hallottam, hogy bárkihez is kegyetlen vagy rosszindulatúan szólt volna. A közös munka során mindig azt mondta valakinek: "Ez nagyon jó, de arra gondoltam, hogy kipróbálhatnánk valami ilyesmit...". Legyen szó jelmezekről, díszletekről, fényekről, bármi másról. Egyedülálló és zseniális ember volt, és mindig is hiányozni fog."


- Vincent Paterson

[link]

2022. ápr. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!