Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hallgat még vki ilyeneket?...

Hallgat még vki ilyeneket? Radiohead, Joy Division?

Figyelt kérdés
Misfits, Beatles, The Cure, The Smiths, Led Zeppelin, Deep Purple, Rolling Stones, Mötley Crue, Depeche Mode meg ilyesmik? Szóval a nagyokat?
2022. máj. 22. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ezen zenekarok zöme nem nagyon hasonlít egymásra, nehéz megérteni, hogy pontosan mire is gondolsz. Mindenesetre külön-külön tudok róluk írni...

Radiohead: nagyon szeretem, több albumukat birtoklom is fizikailag. Rajtuk kívül is nagyon sok progresszív/experimentális pop-/rockzenét hallgatok (pl. Cardiacs, Tool, Jute Gyte, Porcupine Tree, Faith No More, The Mars Volta, stb.)

The Cure, Joy Division: sok hasonló zenét hallgatok (pl. Кино, The Fall, Siouxsie and The Banshees, Sisters of Mercy), viszont ebbe a két előadóba véletlenül sose ástam bele magam, pedig amit hallottam tőlük, az tetszett. Egyszer mindenképp sort kerítek rájuk.

The Smiths: igaziból ők is hasonló jellegű zene, mint az előző kettő, de fontos különbség, hogy amit eddig tőlük hallottam, az nem tetszett. Nem szeretem Morrissey vokál-stílusát, és bár Johnny Marr gitárjátéka tud marha érdekes lenni, az a hipnotikus csilingelés, amit sok számban produkál, nem az én világom.

Misfits: amit hallottam tőlük, az tetszett, de nem ástam még bele magam a munkásságukba, pedig érdekel. Sok punkzenét szeretek - igaziból az volt a műfaj, ami elindított a zenefanatizmus lejtőjén.

Depeche Mode: szintén jobban érdekel, mint amennyire ismerem.

Beatles: hallottam tőlük szörnyen idegesítő számokat, meg egészen tetszetőseket is. Tervezem jobban megismerkedni velük, mert mégiscsak klasszikus név, és sok nagy kedvencem kedvencei.

Led Zeppelin, Deep Purple: amit hallottam tőlük, az nem tetszett. Valahogy a hard rockra / klasszikus heavy metálra nem tud ráállni az agyam, de fogok még próbálkozni.

Rolling Stones: nem tudom, hogy a Paint It Black-en, meg az Angie-n kívül ismerek-e tőlük mást. Azok jó számok, de valamiért ritkán gondolok erre a zenekarra, valahogy nem érdekelnek.

Mötley Crue: a hair metál az általam legkevésbé kedvelt műfajok közt szerepel, így ez a zenekar egyáltalán nem vonz. Egy volt szobatársam azt mondta, hogy a self-titled albumuk az teljesen más, mint a többi, mert hogy az valamiért tök darkos, grunge-os hangzásúra sikerült, és emiatt ajánlotta - egyszer talán majd meg is hallgatom.

2022. máj. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Huh, köszönöm a válaszod. Igazából nagyon sok stílusú zenét meghallgatok, és kíváncsi voltam vannak-e akik ilyen széles spektrumon mozognak. Sok banda tud elkapni egy nekem tetsző hangzást, ha csak egy szám erejéig is. :) Megnéztem azokat amiket írtál, csak a Toolt ismertem és bírom közülük.
2022. máj. 22. 19:23
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
#3 Akkor a progresszív/experimentális pop/rock listához még hozzácsapom Ween-t, őket is mindenképp ajánlom, ha nem lennének még meg.
2022. máj. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Elég experimentális hangzás, köszi, tetszik

ez egy jó album

https://www.youtube.com/watch?v=3nZmVy3g3CE&list=OLAK5uy_nI0..

2022. máj. 22. 19:56
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Többtől is hallgatok néhány dalt ezek közül, de a Radiohead abszolút favorit. :)
2022. aug. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!