Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Pink Floydra miért mondják...

A Pink Floydra miért mondják sokan music geek körökben, hogy gagyi?

Figyelt kérdés

Én például szeretem a Queent is, de arról értem hogy miért mondják, mivel nem voltak bonyolultak a dalaik és abszolút nem volt progresszív… Egy pop-rock banda volt, de szerintem annak nagyon jó.


De a Pink Floyd szerintem olyan szinten volt progresszív mint a Rush vagy a Yes.


Lehet, hogy egy King Crimson szinten nem ütöttek meg, de ez hogy jelentené már egyenesen azt hogy gagyi?


És főleg a The Wall albumot szokták kritizálni, hogy “egy monoton fantáziátlan sz@r”… Szerintem sem az a legjobb albumuk és nem véletlen, hogy az lett a legsikeresebb, de még így is én simán adnék rá egy erős 10/8-at.



2022. jún. 1. 14:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

"De a Pink Floyd szerintem olyan szinten volt progresszív mint a Rush vagy a Yes."

Dehogy is, Pink Floyd blues-alapú zenét játszott, elég egyszerű zene-technikailag és elméletet sem bonyolították túl.

A Rush inkább dobtechnikában és koncepcióban emelkedett ki a mezőnyből.

A Yes, a King Crimson és a korai Genesis kb. minden téren, gitár és szövegek terén is bőven a legjobbak között volt.


The Wall nem klasszikus értelemben vett Pink Floyd album már, és inkább a Dark Side of The Moon, Animals és Wish You Were Here triót szokás. The Wall inkább Roger Waters szólóalbum nyomokban Pink Flody elemekkel.

Hozzátéve, nem vitatja senki a tudásukat és hatásukat sem, de nem egy polc a felsorolt bandákkal.

Amúgy a gagyitól messze vannak, hülyeség ilyesmit állítani, az csak szimplán sznob aki ilyet mond és felesleges foglalkozni.

2022. jún. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Nincs ízlésük, csak a szájuk jár
2022. jún. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
98%
Sokaknak tényleg csak a szája jár, valójában nincs elég rálátásuk a megalapozott kritikához, csak ők is valakinek akarnak látszani, ezért beszállnak a fikázásba.
2022. jún. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

A Wall esetén a legfőbb probléma, hogy ötlet szintjén minden régesrég el volt puffogtatva a saját részükről is és a rockzenében is, ráadásul a kivitelezés is határozott visszalépés. Vérprofik hígítják benne a jól bevált koncepciókat, akik tökéletesen tudták, hogy az átlagízlésű közönség a grandiózus koncertekkel oda-vissza lesz tőle (amire később a film még jobban rátett).

Ennek ellenére nekem is a szívemhez nőtt, és egy bizonyos korszakomban nagyon megérintett. Illetve a popkulturális alapműveltség része lett, és azt mondom, soha rosszabb listavezetőket.

2022. jún. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
Most is tanultam valamit... A Queen-ről még nem hallottam azt, hogy gagyi lenne a zenéjük.
2022. jún. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%
A Queen a korai lemezein, főleg az első 5-ön azért progresszívabb volt, semmiképpen se pop-rock. Igaz, nem ez az időszakuk a legnépszerűbb. A Pink Floyd egy nagyon jó progresszív rock banda volt, de az tény, hogy egyik tag se volt virtuóz. Ennek ellenére, szerintem jobb banda, mint a Yes, a King Crimson vagy a Genesis. Ez utóbbit még hallgatni is fájdalmas.
2022. jún. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a Pink Floyd Animals lemeze se jó szerintem. Túl szövegcentrikus. A legjobbak a Meddle, a Dark Side Of The Moon és a Wish You Were Here hármas. A Wall szerintem is egy Waters-lemez inkább, és szerintem depresszív, túl mély akar lenni, de nem annyira az.
2022. jún. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Japán Gulyás ***** válasza:
87%
Semmi baj nem lenne a The Wall-al, ha nem hasonultak meg volna ahhoz az értékrendhez képest, amit az a lemez képvisel. Az pont az az album amivel nem turnézhatod végig a Földgolyót profithajhászási céllal - Waters mégis pont ezt teszi.
2022. jún. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
37%
Gondolom a mai fiatalok gagyizzák le, akik ilyen Rihanna-kat, meg egyéb mai üres semmilyen szarokat hallgatnak. Én is imádom a Pink Floyd-ot és a Dark Side of the Moon a kedvencem tőlük. És 25 éves vagyok. Tehát a generációmban a legtöbben már sajnos a fentebb említetteket hallgatják, de én még ilyen régivágású vagyok.
2022. jún. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a hetvenes éveknek is megvoltak a maguk Rihannái.
2022. jún. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!