Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szívesebben adtok fiatal...

Szívesebben adtok fiatal utcazenésznek pénzt, mint idősebbnek?

Figyelt kérdés

Nyilván gondolom, hogy egy általános iskolás vagy gimisnek adnak általában a legtöbben. Meg esetleg a huszas éveikben jároknak, talán még a 30-asoknak, akik még fiataloknak játszanak.

Negyveneseknek és a felett már nem igazán szerintetek? Nem szimpatikusak esetleg?

Köszi, ha válaszoltok. :)

Az én vőlegényem 25 éves és sokat szokott utca zenélni szaxofonnal pesten.

Nem a pénzért teszi elsősorban, de azért jól esik neki, ha kap, mert nem keresünk alapjáraton olyan jól a pesti árakhoz képest.

:)

Kérlek gúnyolódok ne írjanak, mert szerintem kevesen mernek kiállni. Néha még én is szégyellòs vagyok pedig csak ott ülök mellette. :D és tudom, hogy néha ő is az, de szereti csinálni.

Úgy látom, hogy az, hogy fiatal és helyes fiúcska ez miatt adnak meg nyilván a zenei tudása miatt.



Persze sokan nem adnak. A kérdés azokra vonatkozik, akik szoktak adni akár 5 forintot is:)


Kérlek csak azok válaszoljanak.



2022. jún. 2. 08:25
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Én egyébként, ha tetszik a zene szoktam adni minden korosztálynak.

Az időseknek pl. Sokszir azért is, mert megsajnálom, hogy ott fagyoskodik pl. A lócán

2022. jún. 2. 08:30
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kortól függ, hanem több más tényezőtől:

- Ha sietek és nincs időm megállni hallgatni, nem is adok, mert ugye a zenéért jár a pénz, nem a két szép szeméért.

- Ha egyszer adok, köszönje meg! Ezt illik, ha nem teszi azt megjegyzem és többet nem kap.

- Ha megállok hallgatni a zenét, ne nézzen furcsán. Volt aki egyenesen azzal vádolt, hogy kémkedek utána, pedig csak hallgattam. Nem azért áll ott?

- Ha viszont kedves és megpróbál a kedvembe járni például a kedvenc dalaim eljátszásával, akkor nagyobb összegre is számíthat (van aki már ismer, tudja mik a kedvenceim is szó nélkül eljátssza ha meglát).

2022. jún. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és függ a zene jellegétől is. Például egy népdalénekest, klasszikus zenét hegedülőt szívesebben hallgatok, mint aki mulatóst játszik. Meg jobban megfog az, ha a hangszerével a hangot ő maga állítja elő teljes egészében, nem pedig elektronika (például gitár, ami ha énekkel társul az extrán jó, hegedű, fuvola, szaxofon, de egy trombitás is rendszeresen szokott lenni amerre járok).
2022. jún. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mi azt vettük észre, hogy a popzene a nyerő:D:)
2022. jún. 2. 15:31
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Így van, az nekem is bejön és azok közül kerülnek ki az említett kedvencek is. De aki például kémkedéssel vádolt egy népdalénekes volt. Én csak a saját preferenciáim írtam, ez nyilván mindenkinek más és nem is lehet mindenki kedvében járni. Meg a pénz is, van aki akkor is dob egy százast, ha meg se hallgatja a zenét, míg másnak - mint nekem - el kell nyerni a tetszését, de akkor nem csak egy százas repül.
2022. jún. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én is szeretem a népdalokat, szoktam is mondani a páromnak, hogy néha játszon azt is:)
2022. jún. 2. 16:01
 7/15 A kérdező kommentje:

Neked melyik hangszer hangja tetszik a legjobban?

Én jelenleg hegedün gondolkodom megtanulni. Célom, hogy egyszer együtt játszhassak a párommal. Csak kicsit félek, mert tudom, hogy a hegedű nehéz.

A fuvola szerintem könnyebb lenne, de szívesen mosolyognék mellé, akár énekelni is lehet mellette, bár nem szokás. :)

A gitárt magamnak annyira nem :)

2022. jún. 2. 16:03
 8/15 anonim ***** válasza:

Ne azért tanulj meg egy hangszert, hogy nekem tetszen, hanem hogy neked tetszen és örömet okozzon játszani rajta, az csak egy plusz, ha másoknak is tetszik és nekik is örömet okozol a zenéddel. A hegedűt amúgy pont szeretem, meg a nagyobb változatait is (brácsa, cselló, nagybőgő), viszont ezeken évek, mire megtanulsz jól játszani, persze ez ne szegje kedved, ha úgy érzed vágj bele! Nem tudom mennyire lehet énekelni a hegedű mellett, mert gondolom a nyakpánt azért nyomja a nyakat valamennyire (én nem hegedülök, nem tudom) ami nehezíti a levegővételt, de olyan produkciót már láttam, ahol valaki felváltva hegedült és énekelt, az megvalósítható és egyediségét is csempészne bele, ami felkelti az emberek figyelmét, az enyémet egészen biztos felkeltené egy ilyen.

A fuvola egyszerűbb, de az is szép, azt is szeretem. Amellett is megoldható a felváltva éneklés. De ne az egyszerűség miatt dönts, hanem amit TE szeretnél, szívesen csinálnál.

2022. jún. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van:)

Esetleg kicsit attól félek, hogy bírná a kezem a törődést meg a nyakam. Ezen kívül nagyon jó lenne.

Van egy tanár 5 ezer egy óra nála. Sajnos nagyon drága, gondoltam kipróbálhatnám. Plusz hangszer bérlés:/

2022. jún. 2. 22:58
 10/15 anonim ***** válasza:
Semmi sem olcsó sajnos, de megéri, ha örömet okoz neked. Az ember költ a hobbijára. Lehet kapni viszonylag olcsón használt hegedűt, ami arra jó hogy kipróbáld, elkezdj tanulni, aztán ha bejön akkor később válthatsz komolyabb hangszerre. Ha viszont ennyid sincs, akkor se kell lemondani a zene öröméről, mert énekelni még lehet. Egy énektanár árban kb ugyanott van, de nem kell hangszerre és a karbantartására költeni. Ráadásul viszonylag gyorsan elég jó lesz ahhoz, hogy kiállj emberek elé énekelni, átlag 2-3 hónap, de ez egyénfüggő, mindenki hangi adottságai mások, ezt majd a tanár felméri az első órán. Tudok ajánlani egy jó énektanárt Pesten, ha érdekel.
2022. jún. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!