Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a különbség a hallástípusok...

Mi a különbség a hallástípusok között?

Figyelt kérdés

Van ugye az abszolút hallás, amikor valaki egy hangról meg tudja mondani, hogy az mondjuk cisz.

Viszont ha az illető nem tanult zeneelméletet, viszont az adott hangot tisztán visszaénekli, erre van valami kifejezés?


2022. jún. 5. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Tehetség.

Egyébként ez egy elég.. fura kérdés.. Én gitározok, nem tanultam elméletet, fingom sincs milyen hangot fogok le, de úgy szól ahogy kell. Ergó jót fogok. Pont nem érdekel, hogy az most egy F# vagy egyéb nyakatekert hang.

De ez minden ilyen "kreativ" hobbira ráhúzható. Van aki sose tanult rajzolni, mégis profin csinálja. Erre tényleg annyit szoktak mondani, hogy tehetséges.

2022. jún. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy csak az elnevezéssel van bajom:) Nekem az abszolút hallás megnevezésről tényleg valamilyen született adottság ugrik be, nem kötném tanult rendszerhez.
2022. jún. 5. 20:29
 3/3 anonim ***** válasza:
71%
A zenesuliban volt egy család, ahol vagy 7 gyerek volt. Ebből az egyikkel jártam szolfézsra és neki abszolút hallása volt. Hiba nélkül lekottázta a zongorán leütött hangokat. Még csak tanultuk a zenei elméleteket, de benne ez már eleve megvolt. Ő is és a nővére is híres muzsikus (hegedű és cselló) lett. Oláh volt a keresztnevük. A kisebbik kb 4 évesen már profin dobolt. A vérükben volt/van a zene. Ezt nem lehet megtanulni, ezzel születni kell.
2022. jún. 6. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!