Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményed erről az...

Mi a véleményed erről az albumról?

Figyelt kérdés
[link]

2022. jún. 19. 00:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedvelem a Pink Floydot, de azért nem vagyok az az elvetemült rajongó, aki kívülről fújja oda-vissza a 25 perces instrumentális számokat, szóval a véleményem mérsékelten releváns. :)

Ezt az albumot sem ismertem - mostanáig. Végighallgattam, és tökre megérte. Nem mondom, hogy egy The Wall, The Dark Side of the Moon vagy egy The Division Bell, de egyáltalán nem csalódtam.


Ha jól érzékelem a többi általam ismert PF albumhoz képest akkusztikusabb (ha lehet így mondani). A számoknak a hangulata más - nekem úgy tűnik, hogy kevésbé pszichedelikus. Kicsit olyan, mintha a PF itt még nem talált volna rá a saját stílusára, ami mondjuk nem is csoda, mert ahogy nézetem, az Atom Heart Mother az 1970-es megjelenésével az első kiadott albumaik közt van.


Persze azért vannak olyan zenei megoldások, hanzások és effektek, amik felismerhetővé teszik, Roger Waters hangjáról és énekstíusáról nem is beszélve. A Fat Old Sun c szám elején felhangzó harangszó pl teljesen a High Hopes-ra hajaz. Az album első és utolsó száma pedig rendesen előrevetíti a későbbi PF albumokat. :)) Sőt a magam részéről(!!) kijelenthetem, hogy az Atom Heart Mother Suite egy *igazi* PF szám. Ez is jött be a legjobban.


Mindent összevetve nekem személy szerint tetszik. A többi PF albumhoz viszonyítva a hosszabb instrumentális betétek kicsit unalmasabbnak tűntek, az album első és utolsó számán kívül szerintem kevésbé jellemző az a pszichedelikus, kicsit drogos - kicsit spirituálsi hangulat, ami miatt annyira szeretem ezt az együttest. De azért mindenképpen megérte meghallganti.


*laikus vélemény vége*

2022. jún. 19. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A szívem egyik csücske ez a lemez. Vagy inkább úgy mondanám, hogy egy kert szeretett, ritkán látogatott zúga. Nagyon nehéz hallgatnivaló. Ahogy a káoszból vissszaépül a harmónia, az szerintem egy hatalmas momentuma nem csak a lemeznek, hanem a pink floyd életműnek is. Mindenkinek érdemes megpróbálnia meghallgatni, de tökéletesen meg tudom érteni, ha a felénél feladja.
2022. jún. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mintha én mondtam volna:D
2022. jún. 20. 01:18
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik legjobb lemezük.
2022. jún. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 vmg ***** válasza:
100%
Nekem is tetszik ez a lemez, a Dark Side... után nekem ez a legjobb.
2022. jún. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!