Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » MC Hawer és a Tekknő Kedvenc dal?

MC Hawer és a Tekknő Kedvenc dal?

Figyelt kérdés
MC Hawer és Tekknő rajongók! Melyik a kedvenc zenétek a duótól?

2022. jún. 21. 11:10
A kérdező szavazást indított:
A börtön árnyékában
Mikor a vodka a fejembe száll
Vörösbort ittam az este
Sej haj akácfa
A börtön ablakába
Bye bye lány
100 forintnak 50 a fele
Utcára nyílik
Táncolj cigánylány
Másik... írd meg :)
13 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Mindegyik meg a Füredi Anna bálon.
2022. jún. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Cigányhimnusz
2022. jún. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%
Tudd meg hogy mi vagyunk a Fidesz
2022. jún. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Álmom egy tanya...
2022. júl. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az "Ufónouta" is egy bitang jó szám!
2022. júl. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

4es és 5ös

Ezek még a Tekknő zenekar dalai voltak. Nem véletlen tettem fel úgy a kérdést,hogy kedvenc MC Hawer & Tekknő dal

2022. júl. 15. 00:15
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Tudom, hogy kicsit már régi a kérdés, de nem baj. Nos, az a helyzet, hogy nekem nagyon sok kedvenc dalom van tőlük. El is kezdem sorolni:

- A börtön árnyékában (Mindkét változatot nagyon szeretem, de úgy érzem, hogy az MC Hawer nélküli kicsit jobban tetszik). Meg tudod találni a 2002-es "Mikor a vodka a fejembe szál" című albumukon "A börtön árnyékában (TEKKNŐ vs. LATENITE WORKS ACOUSTIC VERSION)" címmel. Ez a 12. dal a lemezen.

- A komplett 2004-es album, ami a "Ma este mulatunk!" címet viseli. Erről az albumról, ami a legjobban tetszik, az a hatodik dal, a "Hajlik a rózsafa". Ami erről a lemezről nem nyerte el a tetszésem, az nem más, mint az "Az a szép" című dal.

- A 2005-ös albumról, az "A Füredi Annabálon" című dal nagyon jó lett, még jobban is tetszik, mint az eredeti.

- Meg ennél az albumnál a koncertes egyveleg mellett sem mehetünk el szó nélkül. Az is nagyon jól össze lett rakva.

- A 2006-os Túrmix azért jó, mert összefoglalja az együttes legjobb, leg emlékezetesebb dalait. Nagyon sokszor hallgattam már, megunhatatlan!

- A 2006-os "Aki minket nem szeret" című albumról is több olyan zene van, amit nem tudok megunni, a "Fekete gyász", a hatodik dal, aminek a címe talán "De sukár ez a romalány" (Szívemet is ellopta már. Belenéztem a szemébe, nem tudok már élni nélküle). Azért idéztem a szövegből, mert nem tudom a pontos címét a dalnak. Tudom, hogy két romalánnyal kapcsolatos dal van ezen az albumon. A lényeg, hogy amiről én írok, az a lemezen a hatodik.

- A "Sírjon a hegedű" is nagyon szép,

- A hegedűm dalolj is egy olyan dal, amit nem lehet csak úgy megunni.

- A 2007-es albumról csak a polgármesteres dalt emelném ki, és a Márióval közös "Rendes ember" című számot.

- A 2012-es tizedik albumról pedig az "Egyedül ballagokat", az "Csak azért szeretem a mesét", a "Fúj a szél", és a "Szertefoszlott álomképet".


Nekem ezek azok a dalok, amiket mindig szívesen hallgatok tőlük. De szeretem még a "Kimegyek a temetőbe", és a "16 és fél esztendős" című dalt is. Ezeken a zenéken nőttem fel. Minden évben megkaptam az új cd-t, még mindig megvannak, tracklisttel együtt valahol.

2022. szept. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 Nagyon szépen köszönöm a választ. Én nem mennék bele ilyen bőven, de ha már itt tartunk, az én kedvencem a börtön árnyékában.
2022. szept. 8. 00:17
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez volt gyermekkorom együttese, ezért is mentem bele ennyire bőven, mert sokat jelent nekem a zenéjük. Rengeteg szép emlék kötődik hozzájuk.
2022. szept. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!