Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen pedál kéne ehhez az...

Milyen pedál kéne ehhez az összeállításhoz?

Figyelt kérdés

Fender player strat

Cort cm 15r erősítő

Szinte csak pink floydot játszok és szeretnék elérni egy általános tone-t, ami megközelíti David Gilmour hangzását. Ehhez kéne egy pedál elérhető áron és ehhez kérnék iavaslatokat.



2022. júl. 2. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Vegyél egy zoom multit szerintem, kezdetnek semmit nem találsz jobb ár/érték aránnyal.
2022. júl. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Állítólag minden lánc csak annyira erős, mint a leggyengébb láncszeme. Ez a Cort kombó nem a világ a gitár az szerintem elmegy. Én is multieffektet javasolnék, mivel kábé egy, max két pedál árából megvehető és a pedálokkal sem fogsz annyival jobban szólni, amennyivel többet adtál érte.


Aztán ott van még egy 100ból 100szor elhanyagolt részletecske. Ez pedig a környezet, ahol szól az a kombó, vagy bármi más gitárerősítő/láda. Akusztikailag is be kell rendezni a teret. Még az is lehet, hogy a kombó reverbje és egy overdrive pedál+compressor+delay hozná a szandot. Persze ez már maga egy százastól több, szóval vissza az első gondolathoz: multieffekt amit meg tudsz, vagy akarsz fizetni.

2022. júl. 3. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nem kell ahhoz semmilyen pedál, gyakorolni kell.
2022. júl. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem kell, csak nagyon jó, ha van. Élből könnyít a nekikezdési kedven, mert ha gyakorolni nem ülsz le, akkor is egy kicsit pengetsz már, amikor csak teheted, ha meg gyakorlásidőben vagy, akkor is könnyebb először csak tolni pár könnyűt, egyre inkább bemelegítőseket, aztán kedvednél is vagy a szigorúbb szakaszhoz.
2022. júl. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!