Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Új lemezjátszó vásárlás na de...

Új lemezjátszó vásárlás na de milyet ?

Figyelt kérdés

Anno gyerekkorban még szüleimtől kaptam egy lemezjátszót , kis alap gagyi típusú volt de akkor még jó volt az . Viszont mára be akarok fektetni egy jobb típusba , elég sok bakelitem/vinyl van készleten javarészt Metal és Punk lemezek .

Egy jófajta lejátszót akarok vagy komplett rendszert . A Victrola márkával kapcsolatban van valakinek tapasztalata esetleg véleménye ?


Egyébként ezt a típust néztem ki : [link]



Hozzáértők véleményét szeretném kérdezni . Más alternatíva is érdekel de elsőnek erről a gépről ha tudtok szólni valamit azt megköszönöm . :)



2022. júl. 3. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt felejtsd el.

Pontosabban, először döntsd el, mi a cél: minőségi zenehallgatás vagy bohócot csinálni magadból?

Utóbbira kiválóan alkalmas az általad kinézett ipari hull... izé, zenei rendszer. A minőség szó viszont nehezen összeegyeztethető vele...

Mondd, mit csinálnál, ha megtetszik a lemezhallgatás és szeretnéd egy kicsit fejleszteni a rendszert? Cartridge nem cserélhető, hangszóró nem cserélhető, előerősítő nem cserélhető, erősítő nem cserélhető, ha bármit javítanál a rendszeren, dobhatod ki az egészet.

Márpedig javítgatni lesz mit.

Az egész rendszer úgy szól mint egy szokol rádió, vagy alig jobban. Milyen sztereó hangzást vársz két, egymás mellett lévő hangszórócskától?

Mondanám szívesen, hogy előtted az egész internet, olvasgass teszteket és véleményeket, de sajnos sokan nem képesek különbséget tenni a fizetett promóció és a valós vélemény között, így aztán könnyű olyan műalkotásokba beleszaladni, mint "a valaha készült legjobb hangzású és legszebb lemezjátszó sztereó rendszer". Bakker, egy ilyen kijelentésért kapásból letöltendőt adnék. És ez a hivatalos leírásból van idézve!

Ember, soha ne vegyél minden egybe dolgokat. Soha!

Ami mindent tud, az nem tud semmit.

Soha nem hallottad még ezt a népi bölcsességet?

Ez egy trágya.

Vegyél egy igazi lemezjátszót (Pro-ject, Rega, Audio-Technica, csak hogy néhányat említsek a teljesség igénye nélkül), pénztárca függvényében előerősítőt, erősítőt és hangfalakat.

Az ilyen szarokat meg hagyd meg a bohócoknak.

2022. júl. 4. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én egy retrot vennék azon az oldalon, amit linkeltél, sokat dob a hangulaton, szerintem gyönyörűek.
2022. júl. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A kinézetnél némileg fontosabb lehet az, hogy mennyire vacak, mennyire fogja a lemezeket tönkre tenni, mennyire szarul szól, mennyire továbbfejleszthető...
2022. júl. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Első kommentelőnek első körben köszönöm de ha már itt tartunk EMBER , nem tudom kivetted e a soraimból hogy zene kedvelő vagyok viszont nem értek a lemezjátszókhoz ezért is kérdeztem . Mivel a baráti körömben senkinek sincs lemezjátszója nekem meg egy régi sz.r ezért hát kiindulási pontom sincs a teszteket meg inkább hanyagolnám a neten mert tudom hogy a 90% azért pontozza fel az adott kapott termékét mert fizetnek a tesztért ez sem kiindulópont // ahogy írod is ahogy kezdődik a termékismertető az már gyanús //

Emellett a hangtechnikákhoz picit konyítok , van itthon egy Denon AVR-X1700H + Klipsch R-620F 5.0 szett de ettől még a zenehallgatás ezen a részén amatőr vagyok . Csupán annyi van , hogy ebbe az irányba is nyitni akarok ezért is lett feltéve a kérdés .


Bohócot nem fogok magamból csinálni mert ha valamit nem tudok mindig kérdezek és mindig lesz aki válaszol pl te is amiért kösz :D

2022. júl. 4. 14:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Sorry, igazából nem rád vagyok kiakadva hanem a gyártóra / forgalmazóra. Egy ilyen hirdetés semmivel nem jobb mint az unokázós csalás vagy a piramis-játék. Mindegyik az emberi hiszékenységet kihasználva csal ki pénzt az áldozatból.

És igen, aki ezt a fost megveszi, az áldozat.

Van egy tök jó erősítőd, ráadásul van Phono bemenete (tehát van benne előerősítő, ami a lemezjátszóhoz szükséges), és vannak piszok jó hangfalaid.

Vegyél egy tisztességes lemezjátszót: Pro-ject, Rega, Fluance, Audio-Technica - de akár a Sony, Technics, Denon, Teac és a többi is tud jókat gyártani. Nem fogod megbánni.

2022. júl. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!