Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Lehet egy orvosnak zenét...

Lehet egy orvosnak zenét hallgatni műtét közben? Meg tudnátok mondani, mit hallgatott?

Figyelt kérdés

Előző pénteken egy 50 perces, helyi érzéstelenítéses műtéten estem át egy magánkórházban, ahol az orvos úgy kezdte az egészet, hogy közölte, hogy betenne egy pár dalt a kedvencei közül és a fájdalomra időm sem lesz koncentrálni, annyi új infó fog érni. Ti láttatok, hallottatok már ilyet? Gondolom a saját szórakoztatására is nyomta be a playlistet. De a lényeg nem is ez, hanem hogy azóta nem tudom megfejteni, hogy mi volt az és most meg sem tudom kérdezni tőle, mert nyaral, ilyen miatt nem hívom fel.


A lényeg, hogy két vagy három zenekar lehetett összesen az 50 perc alatt, mind eléggé metálos beütésű volt, de nem az a 80-as évekbeli, én nem értek hozzá, mindig hip-hop, rap térfélen mozogtam, de a minőségibb oldalon. Tehát elég metálos dolgok voltak, mindkettőben elég magas hangja volt az énekesnek és a ritmusok is elég szokatlanak voltak. Sajnos csak szavakra és mozzanatokra emlékszem, mert volt egy kis fájdalom. Az első szerintem egy konkrét album lehetett vagy arról pár dal, egy történetmesélés volt az egész, valami gyilkosságról szólt és meg volt benne említve Victoria talán, meg valami házak, tetthelyek meg valami hihetetlen szokatlan hangszeres játék, annyi biztos, hogy egy story volt és több ember kapcsolatáról szólhatott, voltak benne tiszta részek is néhol meg gyors gitárszólók. Ez volt az egyik.


A másik zenekarból nem fogtam fel sokat, hogy miről szóltak a dalok, de az egy más világ volt, ez is metálos kicsit, de sokkal másabb, sokkal agresszívabb, de nem az ének hanem a hangszerek, de ha tiszta akkor pedig nagyon tiszta és ilyen törzsi jellegű volt kicsit, pláne a dobok. Itt csak pár szó ragadt meg meg az, hogy az énekesnek itt is nagyon tiszta, magas hangja volt, ami megmaradt:indigo, let you go, wake up child.. és az egyik dal nagyon tisztán énekkel indult, aztán jöttek fel rá a hangszerek.


Nagyon örülnék, ha tudnátok segíteni a dalok megtalálásában, hobbi szinten foglalkozom zenével, próbáltam pontosabb leírást adni, mint dabadubi dubidaba meg fekete ruhás nő van a klippben.


Ha nem tudja senki megmondani a címűket, akkor a kontrollon megkérdezem.



2022. aug. 3. 14:34
 2/9 anonim ***** válasza:
36%
Pink Floyd?
2022. aug. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A Pink Floydot megismerném, ezek kifejezetten modernebb cuccok voltak, talán a 2000-es évek elejéből, nem a Dio meg Pink Floyd era, de azért köszönöm, egyre nagyobb boldogság lesz rátalálni vagy megvárni a varratszedést. :D
2022. aug. 3. 20:33
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

3


Az egyik az magyarul szólt?

2022. aug. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szokatlan hangzás,magas énekhang..

https://www.youtube.com/watch?v=_xCRRW6iwq0

2022. aug. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Hali! Szerintem arra irányul az első kérdésed, hogy mennyire bevett szokás ez a zenehallgatás a műtőben és törvényes-e. Szoktak hallgatni az orvosok több beavatkozásnál is, tudom mivel egy kórházban dolgozom, abszolút törvényes ezért is vannak felszerelve pár magánkórházban hangfalak. A helyzet az hogy én szerintem tudom kire gondolhatsz mivel együtt dolgozom egy orvossal akinek hasonló ízlése meg dumái vannak mondhatnám azt is hogy jól ismerem 15 éve nem nagyon változott meg a zenei ízlése de szerencsére egyezik az enyémmel. A Victoriás cuccli szerintem Dream Theater Scenes from a memory [link] [link] Victoria van benne meg tetthely is meg házak is talán az ének is stimmel kb Victoria's gone forever, only memories remain.... a másik pedig majdnem feladta a leckét de tudtam hogy a progos vonalon kellett elindulnom, wake up child...release the light ilyesmi van? Az TOOL Pneuma, a let you go az szerintem a Wings part egy végén van az indigo meg a The Potba. Jól tetted hogy nem hívtad fel telefonon és nem azért mert lebaszott volna hanem mert fél napig dumált volna ezekről neked xD
2022. aug. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Japán Gulyás ***** válasza:

Alacsonyabb vagy magasabb volt az énekhang mint Attila Dorn a Powerwolfból? Ez power metal. https://www.youtube.com/watch?v=jhK2ev_O-pc

Victoria van Sabaton számban, de mint Primo Victoria, ez csatametál, mindig csatákról, ütközetekről és katonákról énekelnek: https://www.youtube.com/watch?v=_Aydh6JGGFM

2022. aug. 4. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szép reggelt, épp munkába indulok és felnéztem az oldalra, hogy talán valaki és a 6. válaszoló betalált, mint az állat, meg is hallgattam, pontosan ezek voltak azon pedig nem csodálkozok, hogy ismered mert szerintem egy héten 20 kórházban, rendelőben megfordul a doki, kösz szépen, örök hála
2022. aug. 4. 03:41
 9/9 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem mutet kozben ne hallgasson zenet! Varoban, labadozoban mehet! Mutet kozben inkabb ne. 100%- os figyelemre van szukseg. Relaxaljon otthon. Egy halk , nyugtato zenet akar egy vizsgalatnal is elfogadhatonak tartok. Mondjuk nem a kardiologian vagy tudogyogyaszaton. Nalam csak beszelgettek az orvosok, s borzarashoz felszivodo varratot hasznaltak. Vegig hallgattam, hogy : b.m. hu, ujra varrjuk? A nem kell majd nyafog ha gond lesz. Volt! Ujra kellett varni, csak akkor mar nem voltam erzestelenitve! Szoval figyeljenek, ne balettozzon, ne zeneljen mutet kozben.
2022. aug. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!