Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Minek vesznek sokan új pickupot?

Minek vesznek sokan új pickupot?

Figyelt kérdés
2010. szept. 22. 21:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mert sok cuccot visznek magukkal, vagy mert az tetszik nekik. De jó kategóriába írtad?
2010. szept. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

Szerintem a kérdező a gitárokban lévő pickupra értette:D

Meglehet, hogy így olcsóbb, mint egy új gitárt venni:D

2010. szept. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
még milyen pickup van?:D
2010. szept. 22. 21:30
 4/13 anonim ***** válasza:

Erre mondaná Frédi, hogy kiköpöm a piköpöm :)

Mivel a zene kategóriában van, gondolom a lemezjátszó tűkről-fejekről van szó. Én akkor vettem újat, mikor az AKAI-ban elkopott az eredeti tű, akkor kicseréltem Ortofon fejre. Aztán, mikor láttam, hogy leáldozott a bakelit lemeznek, bedigitalizáltam a meglévőket és már nem veszek új pickupot. A közel 300 lemez meg pihen a szekrényben...

2010. szept. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Huhh, én is egyből a lemezjátszósra gondoltam ;D
2010. szept. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
mondjuk én télleg gitárra gondoltam:D
2010. szept. 22. 22:14
 7/13 Daweee000 ***** válasza:
100%

1, Mert így akarnak Gibsont/Fendert csinálni a 25ezres tüzifájukból, aztán rájönnek hogy ez nem pont így működik


2, Mert a tapasztaltabb zenészek így akarnak elérni jobb, számukra ideálisabb hangot a hangszerükkel.


a lényeg a hangszer/tüzifa kontraszt, egy jó pickup sokat tud dobni a hangzáson, de kukából nem lesz szalonna...

2010. szept. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
Én csak arra lennék kíváncsi, hogy az első válaszoló milyen pickup-ra gondolt. :)
2010. szept. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja, eljutott, hogy kocsiról van szó. Az én agyam is lassan pufferel, úgy látszik...
2010. szept. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én például - gyakorlatilag - "szétvertem" a pick-up -öket a basszusgitáromon, és hallhatóan egyre kevesebb, egyre rosszabb minőségű zengést szedtek össze a húrok irányából.

Ilyenkor "csodákra képes" egy új pick-up beszerelése, - új húrkészlettel, (régi erősítő beállításokkal) házat lehet bontani az "új" gitárral...

2010. szept. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!