Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A brit vagy az amerikai zenét...

A brit vagy az amerikai zenét kedvelitek jobban?

Figyelt kérdés

Nálam


Briteknél Beatles, Pink Floyd, Led Zeppelin, The Who, Deep purple, Black Sabbath, Iron Maiden, Queen, The Smiths, Stone Roses, Blur, Oasis, Joy Division, Dave Clark Five, Foals, Kaiser Chiefs, Hollies, Kasabian, The Cure, The Kinks, Arctic Monkeys, The Kooks, The xx, Radiohead, Franz Ferdinand, The Cranberries, Def Leppard, Zombies, Muse, Rolling Stones na meg hát A Clash és a Sex Pistols :D



Amerikaiaknál is azért vannak szépen: Doors, Beach Boys, Johnny Cash, Hank Williams, The Band, Ramones, Monkees, Metallica, Megadeth, Slayer, Anthrax, Pantera, RHCP, Aerosmith, REM, Nirvana, Pearl Jam, Soundgarden, Audioslave, SOAD, RATM, Korn, Slipknot, Jimi Hendrix, 13th floor elevator, Sublime, Black Keys, disturbed, Alice in chains, Killers, Tool, Foo Fighters, Kiss, Cage the Elephant, Foster The People, q.o.t.s.a, Kyuss, Sparks



És még annyi minden van, de most "csak" ennyi jutott eszembe xd



Szerintem mindkettő ontotta a jó zenéket. Nem tudok nagyon dönteni. És ti?



2022. aug. 5. 08:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Britt
2022. aug. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Brit
2022. aug. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. aug. 5. 15:32
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Összességében jobban szeretem a brit zenekarokat, kevésbé kommerszek.
2022. aug. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A 80-as évekig tartó időszakból a brit pink floyd, black sabbath, led zeppelin, judas priest) , a 90-től kezdődő időszakból az inkább amerikai zenekarokat (tool, mastodon, alice in chains).

Nem tudom mi az oka, nem vagyok zenetörténész, de 90 után a zátonyon elapadt a kreatív forrás, vagy a zeneipar szűrőjén nem azok maradnak fenn, akik engem érdekelnek, de az azóta is tartó indies irányzat nem nekem szól. Ugyanakkor a rock és a metál pont azután született újjá, és vett új lendületet és nekem inkább tetsző irányt - az usában.

2022. aug. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem. Nekem főleg közép- és észak-európai zenék tetszenek.
2022. aug. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem teljesen mindegy a származása, ha jó zene, akkor jó zene. Sokáig nem is tudtam sokakról, hogy brittek.
2022. aug. 6. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Amerikai.
2022. aug. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
mivel mindkettő kiteremelt ikonokat, és mindegyiknél akad kutyaütő is bőven, ezért soha eszmbe nem jutot földrajzi alapon gondolkodni ezügyben.
2022. aug. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 NTBS ***** válasza:
Brit.
2022. szept. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!