Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Otthoni zenei alap készítéshez...

Otthoni zenei alap készítéshez milyen eszközöket javasoltok? (rap)

Figyelt kérdés
Természetesen jöhettek azzal, hogy ennyit nem tudok el se kezdjem. De igazából érdekel ez az egész téma. Legalább lekötöm magam valamivel. Mit ajánlotok?
2022. aug. 16. 23:59
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz semmit! :) De valahol el kell kezdeni.


Kell egy számítógép, arra valamilyen program. Vannak a klasszikus DAW-ok, amikkel inkább zenészként tudod megközelíteni a problémát, és vannak DJ-jellegű szoftverek, amikkel inkább a hangminta-pakolászás az irány.


Én zenész vagyok, tehát én DAW-on csinálnám, konkrétan Logic-kal, Mac-en, de PC-re is van számos megoldás. Ezekben az a közös, hogy egy kvázi hangstúdiót kapsz, amivel nagyjából bármit meg lehet csinálni "adáskész" állapotra. Ugyanúgy sávonként működnek, mint egy stúdiómagnó, de akár felvétel nélkül, a gépben is elő tudsz állítani bármit. Végtelen mennyiségű szinti, sampler és dobgép van a piacon, egy csomó ingyenes is. Tanulási szempontból az az első komoly nezhézség, hogy ezeket az ember megismerje és kreatívan használni tudja. (Meg nyilván kell valamennyi zeneelméleti ismeret, de ez talán nem is volt kérdés számodra sem.)


Bármilyen szoftvered is legyen, fontos a jó gép, gyors proci és főleg sok RAM, mert ezek a szoftverek erőforrászabálóak. Kelleni fog egy jó hangkártya, de ha kezdésnek csak alaplapi van, eleinte az sem akkora baj. Ami biztosan kell, az egy használható lehallgatórendszer, mert másképp nem hallod rendesen, hogy mit csinálsz. Ez belépő szinten egy jobb fejhallgatót jelent, olyan 50-70e körül már kapsz olyat, amivel tényleg azt hallod, amit csinálsz. Budget fülest vagy pláne hangszórókat nem éri meg megvenni. Ha már biztosan tudod, hogy ezzel akarsz foglalkozni, akkor költs valami jobbra.


Első lépésnek szerintem nézz meg jó pár olyan videót, ami kezdőknek bemutatja a zenekészítés alapjait, és tisztázza a fogalmakat. Rengeteg van, és eleinte nem fogsz érteni mindent, de ne csüggedj. Ezekből csakhamar rá fogsz jönni, hogy melyik szoftver tetszik, melyik való arra, amit konkrétan csinálni akarsz. (Esetleg jegyzetelj.) Ez egy pár nap alatt megvan, onnantól megveszed a szoftvert, és kezdődhet a móka.


Eléggé kudarc-alapú tanulási folyamat ez, de ha bátran próbálkozol, akkor teljesen nulláról is pár hét alatt lesz sikerélmény. A legtöbb szoftver "számít" a kezdőkre, és mindenhez van ezernyi videós tutorial.

2022. aug. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!