Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit jelent a BMTH számokban...

Mit jelent a BMTH számokban az hogy black and blue?

Figyelt kérdés

,,Beat me black and blue" Ez például a Throne című számukban van (megnéztem egy magyar fordítást(mivel nem tudok angolul) és úgy fordították hogy ,,verj kék és zöld foltosra". Megnéztem Google Fordítóval is (nem mintha nem lennék tisztában vele hogy a Google Fordító nem éppen a legjobb) és ott úgy lett lefordítva hogy ,,verj meg feketét és kéket". Azért ezt nyílván látom hogy helytelen, de mégis csak nem ,,kék és zöld" van oda írva hanem ,,fekete és kék".

Aztán ott van egy régebbi számuk a Black&Blue.,,And when you've got nothing to be black and blue" azaz magyarul ,,És amikor már semmid sem marad amit feketévé és kékké változtathatnál" Ötletem sincs mit jelenthet. Lehet hogy még más számaikban is szerepel ez a ,,fekete és kék" de én jelenleg többről nem tudok.

Nagyon furdall a kíváncsiság és hiába néztem utána nem találtam semmit erről.



2022. aug. 19. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az emberi fordítók nem tükörfordítást használnak, hanem úgy fordítanak, hogy az természetesnek hangozzon a nyelven, amire fordítanak.

Szóval ez tényleg annyit jelent csak, hogy verj véraláfutásosra.

2022. aug. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Angol nyelvterületen ha valakinek kék-zöld véraláfutásai vannak, azt a black and blue vagy red, black and blue szókapcsolattal írják le. Ennyi, nincs benne semmi misztikum.
2022. aug. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Na és a Black&Blue című számban mit jelent a ,,,,And when you've got nothing to be black and blue"?

Ja, és találtam még egy számot a nihilist blues-t abban ez a mondat szerepel ,,I'm going white, I'm going black, I'm going blue"

2022. aug. 20. 11:46
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
hát ha te jobban tudod akkor ne kérdezd
2022. aug. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4, pont azért kérdeztem mert nem tudom
2022. aug. 21. 17:27
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az angol dalszövegekben gyakori toposz a black és a blue. A black a gyász, a blue az csak olyan sima bánat.
2022. aug. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kieg.

"And when you've got nothing to be black and blue": és nincs semmi, ami miatt nagyon elkeseredj. Valami ilyesmi szerintem. A beat me black and blue esetében valóban ül a "verj kékre-zöldre", mint ahogy nyitva van az út annak is, hogy "sújts bánattal".

2022. aug. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!