Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zongorázni tanulni felnőttként?

Zongorázni tanulni felnőttként?

Figyelt kérdés

36 eves vagyok, mindig is almodoztam a zongorazasrol. Most, hogy jobban érzem már az evek mulasat, szeretnek még inkabb átélni es megélni dolgot, kiprobalni uj dolgokat.


Kerdesem: van esely ra, hogy megtanulok egyszerubb darabokat eljatszani? Mennyire nagy kihívás megtanulni? Mennyi ido lenne?

Budpesten erdemes lenne tanart felkeresni a velemenyeert vagy jobb lehuzni a bankancslistamrol? Inkabb mas hangszer?



2022. aug. 27. 21:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Sosem késő, vàgj bele ha úgy érzed :)
2022. aug. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Van tapasztalod? Jatszol? Vagy csak biztatni szeretnel?:)
2022. aug. 27. 22:16
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak nézegetem youtube on hogy milyen jó lenne filmzenéket zongorázni de még én sem tanultam #1 vagyok és 28/f :)
2022. aug. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nincs késő. Profi zongorista már nem lesz belőled, akinek ez karrier (bár ki tudja), de hobbi zongorázáshoz 70 évesen sincs késő. Nagyon időben vagy, vágj bele. Veszíteni valód nincs azzal, ha elkezded.
2022. aug. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Mojjo ***** válasza:
62%
Kétféle ember van: aki nem kérdez, nem agyal, hanem belevág és megcsinálja, meg aki állandóan bizonytalankodik, nem is akarja igazán, csak vacillálgat, aztán nem lesz belőle semmi. A te döntésed, melyik utat járod - bár maga a tény, hogy kiírtad a kérdést, aztán egyből kételkedtél a válaszban, már jelzi, melyiken vagy. Esetleg még átterhetsz a másikra, nem tudom, mennyire határozottan követed a mostani utad...
2022. aug. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Mojjo ***** válasza:
43%

Hopp ezt nem is láttam:

"vagy jobb lehuzni a bankancslistamrol? Inkabb mas hangszer?"


Hagyd, ez így nem fog menni. És nem a korod az akadály.

2022. aug. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
51%

Youtuberól nem fogsz megtanulni, csak tanártól. A zongorázás nem klaviatúra billentyű nyomogatás, ütögetés.

Testtartás, kéztartás, ujjrend, hangerő, tónus, stb. Azt te képernyőről nem tanulod meg.

+ az elmélet.

Hallgasd a zenét.

Ha mindenáron hangszert akarsz, ott a furulya, akusztikus gitár. Azokon elpötyörészhetsz.

2022. aug. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Mojjo ***** válasza:
100%
@7: Egy szóval nem említette, hogy magától, youtuberól tanulna 😅
2022. aug. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
54%
#7 értelmezd a mondatomat még 1x :)
2022. aug. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ajánlom a kalimbát, kicsit hasonlít zongorára (ujj zongora a másik neve), és elég könnyen meg lehet tanulni játszani rajta.
2022. aug. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!