Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért egy slágeres sok rock...

Miért egy slágeres sok rock együttes?

Figyelt kérdés
Europe - The final countdown. Bon Jovi - It's my life. Survivor - Eye of the tiger. Twisted sister - we are not gonna take it. Drowning pool - Bodies. Ezek az együttesek, ha képesek arra, amilyen a leghíresebb számuk, akkor miért nem tudják hozni a legtöbb számuknál azt a színvonalat, mint a leghíresebbnél? Mint pl. a Tankcsapda, aminek a legtöbb száma sláger. De ezeknél az együtteseknél belehallgattam egy két számba a leghíresebben túl és csalódtam. Van ezeknek az együtteseknek olyan számaik, amelyek elérik a legnagyobb slágerük színvonalát?

2022. aug. 29. 10:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Jellemző, hogy egy zenekarnak nem minden száma lesz egyformán ismert. Amelyiknél pedig 1-1 számot nagyon felkapnak, ott még látványosabb a különbség, mert olyanokhoz is eljut az a sláger, akik amúgy nem ismerik a zenekart.


Az pedig, hogy mennyire ismert valami, nem feltétlenül jelent jobb minőséget.


"Mint pl. a Tankcsapda, aminek a legtöbb száma sláger." - Szerintem ott sem igaz, hogy a legtöbb sláger lenne. Legfeljebb kisebb az ismertségbeli különbség "egy gigasláger" (pl: Mennyország Tourist) és egy kevésbé ismert között (pl: Kis orosz lány)

[link]


"belehallgattam egy két számba a leghíresebben túl és csalódtam" - Ez ízlés dolga, hogy kinek mi tetszik. De például a Bon Jovit egyslágeres zenekarnak hívni kicsit túlzás 14 album után.

[link]

Én sem ismerem túlságosan a munkásságukat, de nekem pont egy másik számuk ugrana be elsőként, szóval legalább 2 slágeres együttes :)

2022. aug. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Többféle oka lehet. Vannak együttesek, akiknek csak egy-két jó ötlete van. Vagy még annyi sem, csak a producer és a menedzserek nagyon megerőltetik magukat, vagy filmbéli vagy más felhasználás révén lesz ismert (Eye Of The Tiger), vagy a nagyközönség érthetetlen módon valamiért felkapja. Aztán vannak olyanok is, akik igazából tök jók, de az emberek csak egy-két számukra vevők.

A Bon Jovi semmiképp nem egyslágeres, ők a klasszikus 80-as évekbeli korszakukban sok ismert slágert letettek az asztalra, sőt pont ennek fényében kissé csalódást keltőek az It's My Life, a Have A Nice Day, és a többi későbbi slágerük, melyekben fiatalkori önmaguk kliséit puffogtatják el újra.

Szórakoztatóipari szempontból egyébként még olyan műfajteremtő kultuszegyüttesek is egyslágeresnek vehetők, mint a Sabbath: átlagos közönség, átlagos médium esetén kizárólag a Paranoid jöhet szóba, az összes többi nótájukkal a közízlés nem tud (nem tudott) mit kezdeni.

Egyébként az emberek többsége a Tankcsapdától is csak néhány slágert tud felidézni. Másrészt belső piacon mozognak: kicsit savanyú, kicsit sárga, de legalább a miénk, a saját nyelvünkön szólnak hozzánk, én is ezen nőttem fel, ahogy a haverjaim is, egy csomó további szál hozzá köt. Nemzetközi színtéren sehol sem lennének.

2022. aug. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Azért a Bon Jovinak nem az It's My Life az egyetlen slágere. Szerintem nagyobb a Livin On A Prayer, de a Keep The Faith, az Always, és a You Give Me Love A Bad Name is elég sikeresek/népszerűek voltak - és szerintem a mai napig azok is.
2022. aug. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!