Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Idővel a 70-es, 80-as és...

Idővel a 70-es, 80-as és 90-es évek slágerei, amelyeket manapság még gyakran adnak a rádiók, teljesen el fognak tűnni a köztudatból, vagy örökké népszerűek lesznek?

Figyelt kérdés

2022. szept. 8. 19:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
#10 Az átlagember zenei műveltsége nem igazán volt magasabb régen sem.
2022. szept. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
#11 eddig 3 szólam volt az átlagembernél ez a limit, 2010-es évek ben ez lassan lecsökkent kettőre.
2022. szept. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Sose tűnnek el. Legalábbis a mi életünkben már nem. Ha pl az elektronikus zenét nézzük a 90s,2000s elejei dalok a mai napig sokat vannak játszva és milliószor feldolgozva. De ha kijön egy tényleg friss zene 2022 ben es felkapott lesz az nem fog sokáig tartani. Maximum 3 évig . 20 év múlva senki nem fogja hallgatni.
2022. szept. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

9es!


(5ös vagyok)


Én azt tapasztalom, hogy egyre nagyobb igény van, a fiatalok körében a minőségi zenére. Lehet, hogy az hozta nálam a változást, hogy 90 fős gimnáziumi évfolyamba csöppentem, ráadásul waldorfba, ahol (a köztudattal ellentétben) művészeti iskola és az embereket gondolkodásra tanítják és rengeteg zeneiskolában tanuló diákja van, emellett rengeteg zenei foglalkozásunk van. A lényeg, (elnézést a fura fogalmazásért), de az eddígi általános iskolai ismerettségi körömhöz képest, csak az évfolyamon 4 olyan diák van rajtam kívül aki keresi a jó zenét, és művészi, akár klasszikus zenét hallgat.


A többi 85 ember vagy el van a tömeg szám marketing slágerekkel, vagy művésznek tartja magát és alter zenéket hallgat (lássuk be az alter az a szövegmondó kisiparos rap akkusztikusított, dallamosított verziója).

De az eddígi 29/0 hoz képest a 89/4 (30/⅓) az nagy előrelépés.


És lehet, hogy én tényleg elvagyok a környezetem zenei burkában, de úgy érzem, hogy van igény a minőségi zenére, amit nehezen lehet mai fiatal zenészek zenéiben megtalálni.


(Fontos, hogy fiatal zenészeket írtam és nem új együtteseket, mert pl a Godfather talán a legújabb ami mostanában alakult, de Tátrai Tibusz a fő hajtóerő)

2022. szept. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 elistvan ***** válasza:
4-es nincs ebben semmi fura, akkor még tudtak normális zenéket írni.
2022. dec. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!