Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért nincs egy jó magyar...

Miért nincs egy jó magyar együttes?

Figyelt kérdés

Metál berkeken belül, női front énekkel miért nincs egy jó magyar együttes? A régebbi Ideas ami jól hangzik, kellően metál és dallamos, jó énekkel, csak olyan "christian metal" beütésűek a dalszövegek. Szépek lennének, ha nem tudnám hogy majd' mind vallási felhangú...


Mást nem tudok, nem ismerek, tele van a magyar bandalista death meg black metállal, de női énekes együttesből alig van valami.


A Leecher nem rossz, de csak a két angolul énekelt albumuk. Én meg most kifejezetten magyart kerestem volna...


2022. szept. 14. 11:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Régebbről a Without Face, ha jobban érdekel Kiss Júliának volt side projectje , Bandcampen megtalálható. Illetve énekelt a To-Mera-ban is.

Tales Of Evening is megérhet egy probát. Illetve a metal arcives-n is érdemes szétnézni.

2022. szept. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A metal-map.com oldalon (metalindex.hu által ajánlva) néztem szét, végig görgettem a listát, hát nem sok minden. Több mint ezer találat, de alig van olyan amit kerestem volna.


Köszönöm.

2022. szept. 14. 11:32
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Dalriada?
2022. szept. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy nincs nagyon igény rá. Ritka az, hogy egy metálbanda a köztudatba épül és legyőzi a rétegzenei korlátokat, ezért nagyon kevesen vágnak bele ilyesmibe, mert kicsi a befutás esélye. És ehhez jön pluszban, hogy metálban sokkal kevesebb a női énekes, plusz sokkal kevesebb az olyan rajongó, aki ezt kedveli. Ilyen feltételek mellett nagyon jól kell csinálni azt a zenét, hogy legyen hallgatottsága és ez az, ami eddig nem sokaknak sikerült.
2022. szept. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Jókat írt a 4-es. Részemről annyit tennék hozzá, hogy magyar metálzenekarként nem lehet megélni. Mainstream előadóként is épphogy. Ugye a természetes íve a dolognak az lenne, hogy szerez némi ismertséget itthon, aztán kikacsintgat külföldre, és ha ott is szerez némi ismertséget, na akkor már esetleg megél mint zenész. De ezt csak akkor tudná a zenekar megtenni ha angolul játszanak, azt meg a magyarok extrém rosszul viselik. Ellentétben például Svédországgal, ahol teljesen természetes. Van azért pár kivétel, pl a Paddy and the Rats, de így hirtelen több nem is jut eszembe.
2022. szept. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5.Már hogyne lehet, Thy Catafalque vagy éppen a Tormentor tökéletes példa.

A hangsúly mindig azon van, csinálj olyat amit előtte más nem.

Ők megalkották, és éppen ezért világtoplistán is előkelő helyen vannak.

4-eshez, meg annyit hogy iszonyat sokan belevágnak de csak mint hobbi.

Ezzel nyilván nem lehet megélni.

Hozzátéve hogy nem mondanám hogy kevés lenne a női énekes, amikor berobbant Liv Kristine és Anneke van Giersbergen rengeteg követőjük lett, mára számtalan Nightwish/Epica klón fellelhető, nagyon sok jól képzett női énekessel. Németországban el is adták kb. az összes jegyet a Xandria turnéra, úgy gondolom nem kell félteni a műfajt, megtalálja a célközönséget.

És megint csak ismételni tudom magamat, egyedit kell alkotni és el kell tudni "adni", bár nem egyszerű egy olyan műfajban ahol már 30 éve leadták az alapműveket és a többség már csak leköveti.

2022. szept. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

6: köszi a kiegészítést, mondjuk azért kettő még mindig nem sok :D


Azon gondolkodtam menet közben is meg a kommentedet olvasva is, hogy azért ezek a csajok, akik elsőre eszünkbe jutnak, azért mind kicsit hasonló műfaj. Mivel én pont kb ezeket szoktam hallgatni, ezért nem csoda ha ezen kívül csak az Arch Enemy ugrik be, de vajon thrash, metalcore vagy más vonalon van-e egyáltalán ismertebb női frontember.

2022. szept. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 NTBS ***** válasza:
nincs rá közönségigény.
2022. szept. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8 Itthon nincs. Amúgy meg, Otep Shamaya pl. elég ismert... Bár nem is a legjobb, nekem nagyon nem tetszik az a műfaj...


A Tales Of Evening eddig ami megfogott a listából. Dalriada jó lenne, de nekik sikerült pont egy nagyon szűk réteget - meg a mindenevőket - megszólítania.


To Mera, ismerem, de engem sajnos a progresszív metállal ki lehet kergetni a világból... Brr...

2022. szept. 14. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!