Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » EDDA - Kék sugár miről szól?

EDDA - Kék sugár miről szól?

Figyelt kérdés

Lehet rosszul értelmezem, de nekem az jön be, hogy egy negyedik típusú találkozásról , vagyis valakit elrabolnak az idegenek és egy kék sugárral szippantják be az UFOba.

Viszont ha ez tényleg erről szól, akkor sem értem a részleteket.


"A késő őszi fényben feltűnik a vén világ"

Tehát épp kel fel a nap.


"Látta ott lenn a viaszszívű emberek hatalmas táborát."

Ezt nem igazán értem.


"Mért mész tovább, nagy a világ, nem elég, amit látsz,

Mért mész tovább, nem tudod mi vár, hová visz a kék sugár."

Elkezd kétségbe esni.


Az UFOban látott más embereket?:

"Látott vágyakozót és gyűlölködőt,

Kibontott hajú nőket, forrón ölelkezőt,

És kiket hajt vad kényszer, pénz és ékszer mások után"

Szóval voltak emberek akik erre vágytak és akik nem.

Voltak egyedülálló nők és párok.

És voltak politikusok is.


És végül arra kéri az idegeneket, hogy aki vár egy esetleges harmadik típusú találkozásra, annak adják meg ezt az örömet.


Gimiben mindig jó voltam verselemzésből, persze így simán lehet, hogy félreértem az egészet, de tekintve hogy Pataky Attila sokat beszél az idegenekről, látok rá valamennyi esélyt, ha keveset is.

Úgyhogy ha valakinek van infója a dalról, vagy máshogyan értelmezte, megköszönöm ha megosztja velem.



2022. okt. 16. 23:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Fikciós mű. :) Nem hinném, hogy konkrét ufókalandról van szó.


A kontextushoz hozzátartozik, hogy nyolcvanas években nagyon népszerűek voltak a a sci-fik, ettől is lehet ez az áthallás.


És az is benne van, hogy az Edda zseniálisan ragadta meg az akkori fiatalok reménytelenségét, a kellemetlen életkilátásokat. Az elhanyagolt kölykök látták a viaszszívű emberek hatalmas táborát, az érdekeik szerint élő, elvtelen felnőtteket, és nem akartak olyanok lenni, mint ők. Elég rossz volt akkoriban vidéki iparvárosokban fiatalnak lenni, és volt egy csodavárás is a levegőben.

2022. okt. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Lehet éppen be volt állva amikor írta.
2023. okt. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!