Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ez így milyen gitár setup...

Ez így milyen gitár setup szerintetek?

Figyelt kérdés

Kb. 1 éve gyakorlok akusztikus gitáron játszani, eléggé élvezem, úgyhogy szeretnék elektromos gitárra beruházni, de nem túl drágára, hogy ha mégsem tetszik, ne legyen nagy pénzkidobás.

Egyenlőre ezeket néztem ki:

[link]

Kombó (tudom, olcsó, és hallottam arról a szabályról, hogy ennek kéne a drágábbnak lennie, de youtube videók alapján megéri)

[link]


Szerintetek ez így jó lenne? Illetve ha később vennék egy mikrofont, és hozzá egy külön kombót (nem tudom lehet-e így), akkor az megéri, vagy inkább keressek most olyan, amibe egyszerre gitárt és mikrofont is lehet rakni? (habár így leírva valszeg hülyeséget írok, lehet nincs is ilyen)



2022. okt. 28. 20:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Csak Pacifica 112 ennyiért, van pár variánsa ebben az árkategóriában, annál jobbat nem kapsz ennyiért.
2022. okt. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan szabály, hogy az erősítő legyen drágább, sőt. Épphogy a gitár legyen minél jobb.


A setup jó, ha ez tetszik, hajrá -- bár a használtpiacon mindig jobbat kapsz a pénzedért, és nem neked kell elszenvedned az új cuccok árvesztését.


Viszont a mikrofonos részt nem teljesen értem. Énekelni is akarsz?

2022. okt. 29. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Előttem lévők jókat írtak. Nekem is úgy tűnik, mintha önálló produkciót szeretnél létrehozni, ami szuper.


Nézz még körül a házistúdiózás környékén is. Link ugyanonnan, amiket Te is kiraktál: [link]


A szoftveres részt meg lehet ingyen oldani, teljesen legálisan. Ha lesz rá kérdés, szívesen segítek.

2022. okt. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Léteznek olyan kombók, amikbe egyszerre megy gitár és mikrofon, de azok inkább utcazenész, kocsmai zenész cuccok.


Elsőre bőven jó egy kicsi gitárkombó meg a gitár, és mikrofon meg erősítő nélkül is tudsz énekelni mellé. Ha lesz zenekarod, akkor úgyis valamilyen próbaterembe jártok majd gyakorolni, ahol van énekcucc, de ez még odébb van.


A gitár mellé a helyedben megfontolnék egy belépő szintű, egyszerű kis multieffektet, amivel megismered a mindenféle effekteket és használatukat. Ha van füleskimenete, ezzel még a kombót is megspórolhatod.


Egy másik megoldás olyan kis kombót venni, amiben vannak effektek.


Összefoglalva:


- egy minél jobb gitár

- egy gyakorló kombó effektekkel, vagy kis multieffekt


Hamarosan kelleni fog egy jó fejhallgató is, hogy ne idegeld a környezetedet. :)


A legjobb használtpiac még mindig a gsfanatic.hu apróhirdetési rovata. Gitárt, effektet és kombót is százával találsz ott, és sokkal jobban hasznosul a pénzed.

2022. okt. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez a squier affi teljesen rendben van. Színre is pont ilyennel zenélek és összességében úgy érzem nem az az olcsó gitár feeling. Rendesen szerelt és beállított, jól tart, szép és jó hangú csupán játszani kell és kész. Röpke két éve alatt pickupokat cseréltem nagyobb jelű alnico-ra, hídba pedig hotrailt tettem mert bírom a túlhajtást. Gitárládám van, kombóm soha nem volt, erről nem tudok mit nyilatkozni. A multieffekt pedig tényleg megfontolandó, nagy segítség ha olyanod (is) van.
2022. okt. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, ja igazából mikrofon majd egyszer az utcai zenéléshez kellhet, amiben továbbra sem vagyok biztos, hogy meg merem-e majd lépni, úgyhogy várhat.


A multieffektnek meg a fejesnek pedig utána nézek, köszönöm a javaslatokat. (egy loopert mondjuk kinéztem magamnak, tetszik az ötlet, hogy tudok kísérettel gyakorolni vele)

2022. okt. 31. 16:56
 7/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! A válaszodból is kiderül, hogy felvételt készítenél, énekelgetnél, loop-okat hoznál létre. Kreatívkodnál, teljesen mindegy milyen szinten, akár önmagad örömére. Ez nagyon rendben van.


Ahogy már fent is írtam: házi stúdió! Elolvastad egyáltalán amit linkeltem? Kábé egy közepes looper árából összehozható egy házistúdió szoftverestül, mikrofonostul, fejhallgatóstul. Nyilván nem lesz félprofi kategória sem, de sokkal több, mintha looperrel felveszel bármit és azt pörgetve ráénekelsz, gitározol. Kedvcsinálónak egy tartalom, nyilván ezerszám fellelhető jobb, hasonló, rosszabb: https://www.youtube.com/watch?v=DQZ_aPHQ1QM

2022. nov. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az előzőhöz: a looperkedő alkotáshoz is meg kel vásárolni mikrofont, erősítőt, hangszert. Akkor már miért ne legyen az első ilyen beruházás egy kreatív megoldás? Az előző írásomban ott a link, nézd meg a tartalmat!
2022. nov. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Elolvastam a linket, a looper működését nem is annyira értem még, mivel annak külön még nem néztem utána, csak megemlítették egy setupos videóban, és érdekesnek találtam, hogy létezik ilyen.
2022. nov. 2. 23:07
 10/11 anonim ***** válasza:

Mélyítsd az ismereteidet. Ez egy teljes értékű, profi , ingyenes és állandóan frissülő, legális program. https://www.youtube.com/watch?v=1nukc4uJBtI

Nem kell megijedni tőle. Egy perces tudással is félelmetesen jól lehet szórakozni vele. Utána persze lehet belemászni a mélységeibe, ha kívánja valaki.


Van Face oldala is, ha érdekel, majd jelezd, vagy keress rá. Hajrá!

2022. nov. 3. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!