Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mik az ideális erősítő beállít...

Mik az ideális erősítő beállítások klasszikusabb jellegű rockra illetve heavy metálra?

Figyelt kérdés

Próbálkozgatok de mindig csak az a zúgó, torz hangzás köszön vissza.


Nem nagyon jön vissza a klasszik rocknak az az enyhén "harapós" jellege.


Sem pedig a metálnak a hangzása.


Min múlik ez?

Egy Ibanez GRGR221PA-AQB gitárom van egy Boss Katana 50 MKII kombóval.


Próbáltam a pickup kapcsolóval is játszani de nem jön vissza az a letisztult hangzás csak az a zúgó torzítás.


A torzítás csutkán van, basszus éppen van rajta (nem adtam rá sokat mivel az inkább a basszusgitárnak kell tudtommal), a közép az olyan 7-en van, a magas szintén.


A pickup kapcsoló a gitáron már minden állásban járt, a hangszínnel sok értelmét nem láttam mókolni.


Erősítő vagy gitár probléma lenne?


2022. nov. 9. 16:23
 1/7 A kérdező kommentje:

A klasszik rocknál inkább azt a blues-rock jellegű hangzást keresném.


De amiket a neten találok settingeket azok nem működnek.

2022. nov. 9. 16:23
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
"A torzítás csutkán van" itt lehet a gond mert sokszor egy massza a végeredmény amit így kapsz. olyan 60 százaléknál nem soktam több gaint használni de az erősítőtől is függ hogy mennyre torzít, nincs ilyen hogy ideális erősítő mert mindenki más hangzást szeret.
2022. nov. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A pickupváltás ritmus hangszínnél a híd állás a jó általában, szólóra vagy akkordozásra a nyak.
2022. nov. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Megnéztem milyen modellek vannak a Katanában, metálra talán próbáld ki a 5150 drive-ot vagy a Mesa Rectifiert ami R-fire néven van benne.

Klasszik rockra talán Marshall hangzás lenne jó az MS1959 Plexi

2022. nov. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A csutkára húzott torzítást felejtsd el akkor is, ha vérengzős metált játszol. Kompresszál, zajos, zizegős artikulálatlan lesz a hangzásod. Gaint lehúzod alacsonyra, gitáron bridge szedő, hangerő fel, hangszín fel. A gaint elkezded lassan föltekerni. A tiszta hangból eljutsz a crunch-ba, és amikor kezd a torzítás kisimulni ott nagyjából jó helyen vagy. Blues rockhoz kezdetnek jó. Ha kellően dinamikaérzékeny az összeállítás, finoman pengetve, vagy a gitáron a hangerő potmétert lehúzva megint letisztul a hang, de ha meg beteszel elé egy csősikítót, metálozni is lehet vele.

Most jön az erősítőn a hangszín beállítása. A klasszik rocknál inkább a közép dominál, metálnál vegyél belőle vissza, és tekerd följebb a magasat és a mélyet. Arra vigyázz, hogy a mély és a közép EGYÜTT befullasztják a hangot, ha túl sok van belőlük. Amikor egy nagy csűnya artikulálatlan és erőtlen massza az egész, akkor el kell kezdeni visszavenni a mélyből, az sokat segíthet. Így hamar eljutsz egy használható hangzáshoz, amit aztán még hetek, hónapok alatt finomítasz tovább, de kezdetnek megteszi.

Még egy valami: lehet, hogy túl halkan próbáltál hangzást beállítani. Minden erősítőnek és torzítónak van egy hangerő szintje, ami alatt egyszerűen összeomlik a hang, sehogy nem lehet jól beállítani. Ezt a minimum szintet is ki kell kísérletezned.

2022. nov. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én azt javasolnám, hogy nézd meg egy-két ismert zenekar beállításait, aztán kezdd el apránként a saját ízlésedre alakítani.
2022. nov. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat :D


Igen valószínüleg a gain volt sok. Megkérdeztem a tanárom és ő is azt javasolta hogy mérsékeljem a torzítást és onnan is ugyanazokat hallottam a hangszínbeállításokról mint itt. Nagyjából már alakulnak a beállítások. És igen valószínüleg ránézek pár bandára is hogy milyen setting-el nyomják. Az is segíthet mint első lépés.


Köszönöm mindenkinek a segítséget

2022. nov. 13. 17:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!