Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Magyar zenék a 20-as évektől...

Magyar zenék a 20-as évektől 50-es (max 60-as) évekig?

Figyelt kérdés

szeretnék összedobni egy (vagy pár) lejátszási listát, amennyiben kevés a fellelhető értékes muzsika, akkor csak 1-et a 20-60's között, de jobb lenne 20-40- -50- -60-as lista, ahogy a korszk műfajai elválasztják jobban. Nem nagyon ismerem a kor magyar munkásságait, de slágerektől munkásőrdalok szintű zenékig minden érdekel, vagy ami csak van a korszakokból, akár tiltott, akár nem, akár ismert, akár nem.

(ehhez hasonló műfajokra gondolok: https://www.youtube.com/watch?v=s10adJY45Vo, jazz, blues, rocknroll vagy nemtom tényleg mik voltak akkor :D charleston, stb, régi korok muzsikái. Amerikai és német színtéren bejött nekem ez vonal, szeretném ismerni az itthonit is.)



2022. nov. 12. 08:12
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
Öööö, tehát szeretnél egy playlistet olyan zenékből, amiket nem ismersz, és korokrból, amikről fogalmad sincs?! És nincs is kedved kábé három óra guglizást befektetni?
2022. nov. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Seress Rezsőre keress rá és Kovács Erzsire.Most csak ők jutottak eszembe.
2022. nov. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Domján Editre is rákereshetsz.

Vagy Tolnay Klári-Mensáros László párosaira.

2022. nov. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Van kedvem utananezni 3as, csak nulla tampontom volt. Akik ertelmesek es linkeltek, meg irtak, azoknsk koszi :) el is indultam vegre. Sokmindent meghallgattam, youtube algoritmus is besegitett igy mar nektem hála! Meg mostmar azt is ertem, hogy az idosebb korosztaly miert mondja azt az ezeket a 20-50's klasszikusokat mímelő bovli 90-2000' evek beli mulatos/kesergo muzsikaTV szintu produkciokra, hogy "jajj de szep" - mivel hasonlit arra, amire emlekeznek, es ők így retróznak, mi meg (96os vagyok) a synthwavekkel meg a 80as evekkel, csak manapsag mar jobb szinvonalon fogadjuk be az utanzatokat. Ezt is ennek a kerdes kiirasanak, ill a valaszoknak koszonhetem.
2022. nov. 17. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!