Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen típusú digitális...

Milyen típusú digitális zongorát érdemes venni, amin nagyon sok hangszín van?

Figyelt kérdés
Lehet akár használt is. 200-250 ezernél többet nem szeretnék kiadni rá.

2022. nov. 12. 10:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mire kell. A digitális zongorákban általában nincs túl sok hangszín. Pár zongora, Rhodes/Clavi/Wiurli, orgonák meg ilyesmik.


Ha teljes zenekari kíséretet is játszanál magad mellé, akkor kísérőautomatikás szintetizátorra van szükséged, azokban van sokminden, dobok, basszusok, fúvósok stb.


Ha zenét akarsz csinálni, ahhoz a legegyszerűbb egy laptopra dugott hangkártya, és ahhoz csatlakoztatott MIDI-billenytűzet. A laptopra kell valami DAW, amikhez alapból van rengeteg hangszín, és plugin formájában még milliónyi hozzáférhető.


Ha mindez nem járható, vagy nem erre gondolsz, csak változatos hangszíneken akarsz játszani, kísérletezni, akkor megteszi egy régebbi, általánosabb célú szinti is. Pl. egy Yamaha Motif, de sokminden jó lehet, ami 2000 után készült. Ha 5-10 évnél újabb, akkor általában még rá is tudod kötni a számítógépedre.


Arra azért készülj, hogy ezek zenekari hangszerek, kell némi szakértelem és zenei tudás, ahogy a kísérőautomatikás szintikez, meg a DAW-ozáshoz is.

2022. nov. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Volt szintetizátorom, de eladtam, mert zongorázni tanulok és kalapácsmechanikás billentyűzet jobban tetszik. Zenekarban és játszanék. Ezért kellene a változatos hangszín.
2022. nov. 12. 13:13
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a legjobbat vedd, ami a pénzedből kifér. A kalapácsos szintik nem olcsók, viszont ez jól leszelektálja a kínálatot, mert a 99% egyből kiesik a billentyűzet miatt.
2022. nov. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az is megoldás, hogy veszel relatív olcsón egy kalapácsos masterbillentyűzetet, és hozzákötsz egy régebbi rackes szintiagyat. Ez biztos kifér a pénzedből, csak a hordozás a kérdés. Rackes válltáska van, amibe 2U magas cucc befér (Gator), autóval elmegy. De a kalapácsos, 88-as billentyűk mindenképp nehezek.


A mi zenekarunkban egy Yamaha Motif rack dolgozik egy Fatar billentyűzettel, ez összesen nem volt 200e tokokkal együtt. Előnye, hogy sok esetben elég a táskát vinni, mert van ott keyboard, ahol próbálunk meg írunk.

2022. nov. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Sok zavaros kérdés. Ha zongorázni tanulsz, akkor kellene egy zongora. Ha zenekaroznál, akkor ügyesebb egy öt oktávos valami, ami könnyen szállítható és tudja az adott stílus hangszereit, szkilljeit. Én egy Roland VR-9(okés hammand, jó zongora, szőnyeg) és egy Yamaha MX(bármit megcsinál) kombinációját használom, ami nekem több, mint elég.
2022. nov. 13. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igen egyetértek az előttem szólókkal.

Ha kalapácsmechanikás és nagyon sok hangszínnel rendelkező gépet szeretnél, az nehéz és általában drága. A szintetizátor kategóriában találod. A digitális zongorákban korlátozott a hangkészlet, főleg ezért az árért.

Nekem van egy Dexibell Vivo S7-es színpadi zongorám. Nagyon jó gép bővíthető hantokkal, de nehéz és nagy. Mondjuk olcsónak sem mondható. Egy Fatar TP/40M kalapácsmechanikás billentyűzete van. Később vettem egy Studiologic Numa Compact 2 Színpadi zongorát. Ez is Fatar billentyű, ami TP/9 Piano. Monofón utóérintéses és súlyozott, igaz nem kalapácsos, de nagyon jó játszani vele. A 88 hang van benne és bővíthető. Nekem a zongora hangszínei is nagyon tetszenek (főleg az gyári letölthető Upright piano) ezért vettem meg. Nagyon könnyű mindössze 7 kg. Midizhető és összeköthető okos eszközzel is.

Itt található a gyári leírás és egyéb: [link]

Nem mondom, hogy a világ legjobb hangszere, de ár éték arányt tekintve meglepően jó.

Ez is egy alternatíva csak azért írtam le.

2022. nov. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Van pianinom. Azon tanulok zongorázni.Meg egy Thomán DP26 digitális zongoram, ami szinte ingyen volt. Lecserélném valamire. Találtam olyat, hogy korg ex20. Azon 700 hangszín van. Szerintem valami hasonó lenne jó. De azért kérdezek itt, mert nem ismerem a lehetőségeket. Egyébként nem használnám ki azt a tudást amire egy szintetizátor képes.
2022. nov. 13. 14:30
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Korg xe 20. Ha jól látom akkor ez egy kalapácsos öszvér. Nem találkoztam még vele, csak a leírás alapján gondolom, hogy nekem biztosan nem kéne. Mindent belepakoltak, amit lehetett. Milyen lehet ez ezért a pénzért? Amúgy szükséged van az automata kíséretre? Ha de, akkor az egy másik hangszer, érdemes speckó úgy keresni. Egy zongora, ami villanycigány is, ráadásul nem szállítható, max targoncával. 700 hangszín. Minek? Automatásoknál nem okvetlen elvárás a billentyűzet élethűsége. Egészen más szempotok számítanak, ami persze már egy újabb kérdés.
2022. nov. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem kell kíséret
2022. nov. 14. 09:18
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha MIDI billentyűzetet veszel, ahhoz millió hangszínt le lehet tölteni, csak kell egy program (pl. kontakt) és egy MIDI-USB kábel, amivel használod.
2022. nov. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!